İzmir Barosu, 7-8 Temmuz tarihlerin duruşmaya girmeme kararı aldığını açıkladı.

Sedat Peker'den art arda paylaşımlar Sedat Peker'den art arda paylaşımlar

İzmir Barosu Yönetim Kurulu, İstanbul Barosu üyesi Av. Servet Bakırtaş'ın silahlı saldırıda yaşamını yitirmesi üzerine acil toplandıklarını, 7-8 Temmuz tarihlerinde duruşmaya girmeme kararı aldıklarını açıkladı.

Savunma, Savunmayı Savunuyoruz

Avukatlara yönelik şiddet ve saldırılar karşısında, yetkilileri uyarmak ve acil önlem için göreve çağırmak üzere 7 ve 8 Temmuz tarihlerinde duruşmaya girmeme çağrısında bulunduklarını belirten açıklamanın tamamı şöyle;

İzmir Barosu Yönetim Kurulu, İstanbul Barosu üyesi meslektaşımız Av. Servet Bakırtaş'ın silahlı saldırıda yaşamını yitirmesi üzerine yapmış olduğu acil toplantı sonucunda;

“Avukatlara yönelik önlen(e)meyen şiddet ve saldırılar karşısında, yetkilileri uyarmak ve acil önlem için göreve çağırmak üzere tüm meslektaşlarımıza 7 ve 8 Temmuz tarihlerinde DURUŞMALARA GİRMEME çağrısı yapılmasına” karar vermiştir.

Tutuklu işler dışında CMK müdafilerine Yönetim Kurulumuzun kararını gerekçe göstererek; özel vekil ve müdafilere de Yönetim Kurulumuzun kararına uyarak duruşmalara girmemeleri yönünde çağrıda bulunuyoruz.