İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ SENATO...

İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARIDIR.

İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARIDIR.

İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARIDIR.
16 Mayıs 2018 - 15:57

İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARIDIR.
ABD; Uluslararası hukuk, BM kararları, tarihi ve sosyal gerçekleri görmezden gelip, Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı almak suretiyle Ortadoğu’da istikrarsızlık ve kaosa davetiye çıkarmış, Filistin halkının katliamına neden olmuştur. Özgürlük, Demokrasi gibi toplumların çimentosu olan kavramlar ayaklar altına alınmıştır.
21. Yüzyılın ilk çeyreğinde planlı olarak yürütülen katliamın faillerini ve ortaklarını lanetliyoruz. Masum Filistin halkının haklarının İsrail tarafından yıllardır sürekli olarak ihlal edilmesi, en temel özgürlüklerinden mahrum bırakılması ve son olarak bu katliama curet etmesi karşısında insanlığın, gür bir sesle haykırıp tavır koyması bir yana, topyekun biçimde sessiz kalması ve korkudan sinmesi kabul edilebilir bir durum değildir.
Ellerinde Bayrakları ile silahsız olarak topraklarının haksız yere istila edilmesini protesto eden sivil halka açılan ateşle 61 kişinin şehit olması ve üç bine yakın kişininde yaralanmasına sebep olan katliamla insanlık suçu işlenmiştir.
Tarih bu günleri kara bir leke olarak yazacaktır. Filistin halkı meşru müdafaa hakkına sahiptir. İşgalci konumundaki İsrail ve hamisi ABD, Ortadoğu’da mazlum insanlara karşı şiddet kullanmak suretiyle devlet terörü ve insanlık suçu işlemişlerdir. Birleşmiş Milletler ve Lahey Uluslararası Ceza Mahkemesini göreve davet ediyoruz.
Bizler masum ve mazlum Filistin halkına başsağlığı dilerken, sadece vatanlarını ve namuslarını savunurken şehit düşen kardeşlerimizin değil hukukun da katledildiğini tüm dünyanın er geç anlayacağını düşünüyoruz. Vicdan sahibi herkesi bu katliamın sorumlularına karşı tavır almaya, haksızlıklarını haykırmaya ve Filistin halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Topuklu Efeden büyük proje...
Topuklu Efeden büyük proje...
 Hayatı Renklendir Projesi kapsamında yürütülen “Kuşadası Renkleniyor...
Hayatı Renklendir Projesi kapsamında yürütülen “Kuşadası...