İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sergi Salonu’nda 30 Ekim İzmir depremini anlatan fotoğraflardan oluşan bir fotoğraf sergisi yer aldı. Sergi açılışına; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür’ün yanı sıra Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleri katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü depremde hayatını kaybedenleri andı-yenigun gazete

Serginin açılışında konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, depremde yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileyerek sözlerine başladı. Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu hatırlatan Yentür, “Bu yüzden depreme dayanıklı binalar ve okullar inşa etmek çok önemli. Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin acısı hala taze. Yaşanan acılardan hepimiz ders çıkarmalıyız. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.” dedi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü depremde hayatını kaybedenleri andı-yenigün

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, sergi açılışında yaptığı konuşmada doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak için deprem öncesi erken uyarı sistemi geliştirilmesinin önemini vurguladı. Sergiyi gezen Savaş, depremde yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Sayra ve Çınar Kardeşlerin Adı Sınıfta Yaşayacak

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, depremde yaşamını kaybeden Sayra ve Çınar Alpgündüz kardeşlerin adının verildiği sınıfların açılışını gerçekleştirdi. Bornova Suphi Koyuncuoğlu Ortaokulunda iki sınıfa isimleri verilen ikiz kardeşler, depremin birinci yıl dönümünde rahmetle anıldı. Alpgündüz ailesinin de hazır bulunduğu sınıf açılışı ve anma programında konuşan Yentür, acılı aileye baş sağlığı dileklerinde bulundu.

Ardından Bornova Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk Ortaokulunda depremde yaşamını kaybeden Irmak Çetin’in adının verildiği kütüphane açılışı gerçekleştirildi. Yentür, Çetin ailesinin yanı sıra, öğretmen ve öğrencilerin de yer aldığı kütüphane açılışı ve anma programında, aileye başsağlığı dileklerinde bulundu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü depremde hayatını kaybedenleri andı-yenigun2

 Yentür, son olarak depremde hayatını kaybeden Umut Perinçek’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Burada çeşitli açıklamalar yapan Yentür, depremde yaşamını kaybeden öğrencilerin anılarının hala taze olduğunu vurgulayarak “Öğrencilerimizin adını yaşatmak için elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız. Bu kapsamda hayatını kaybeden öğrencilerimizin isimlerini okullarımızda kuracağımız kütüphanelerde yaşatacağız.” dedi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü depremde hayatını kaybedenleri andı