İzmir Mobilya Fuarı 32. kez kapılarını açtı

Koronavirüs salgınından sonraki ilk fiziksel fuar olma özelliği taşıyan 32'nci İzmir Uluslararası Mobilya Fuarı (MODEKO), yerli üreticinin potansiyelini ortaya çıkaracak

Güncel 06.04.2021 - 16:25 06.04.2021 - 16:29

Kerim UĞUR / YENİGÜN - Türkiye mobilya sektörüne ve İzmir ekonomisine önemli katma değer sağlayan MODEKO 2021 32. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı kapılarını Fuar İzmir'de açtı. Mobilya sektörünün 300’ü aşan seçkin firması fuarda birbirinden özel stantlarında 2021’in son trendlerini sergilemeye başladı.

TÜM TEDBİRLERİ ALDIK

Fuarın açılış konuşmasını yapan Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, Tüm zorluklara rağmen hiç ara vermeden 32. kez MODEKO’yu açtıklarına dikkat çekerek “Pandemi döneminde özellikle ekonomilerin kalkınması, yerli üreticilerin yeni iş birlikleri kurabilmesi için büyük öneme sahip olan ve sektörünü yalnız bırakmayan MODEKO 32. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı her zamankinden fazla bu sene övgü aldı, alkış aldı. Tüm zorluklara rağmen tüm tedbirleri alarak Efor Fuarcılık olarak biz düzenleriz dedik. Sektörde biz katılırız dedi. Güçlü işbirliği için mobilya sektör temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Aşk, azim ve adanmışlıkla vatani bir görevi birlikte başardık. Yabancı satın alma profesyoneli ile yerli üreticilerle yeni ve sürdürülebilir iş birliği fırsatları sunacak Fuar, sektöre ve Türkiye ekonomisine bu yıl da önemli katkı sağlayacak. Hepimize hayırlı olsun”dedi.

PANDEMİDEKİ İLK FİZİKİ FUAR

İşleyen’in ardından konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise Pandemi sonrasında ilk fiziki fuarın açıldığını ifade ederek Pandemi süreci boyunca dünyanın hiçbir yerinde fiziken gerçekleşemeyen fuarlar nedeniyle, sektör ciddi kayıplar yaşadı. Bu sıkıntılı süreçte de, fuarlar şehri İzmir hedefimizden hiç şaşmadan yolumuza devam etmeye gayret etik ve sektörün kayıplarını azaltmak, fuarcılığı yeniden canlandırmak adına fuarlarımızı dijital ortama taşıdık.İZFAŞ şirketimiz tarafından tamamı özgün ve İzmirli yazılımcıların geliştirdiği dijital altyapımız sayesinde, Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar alanı Fuar İzmir’in, üç boyutlu modellemesi, bir sanal platforma dönüştürüldü. Böylece kendi altyapımız ile Olivtech, Ekoloji İzmir ve 14. Travel Turkey İzmir Dijital Fuarı’nı, sanal ortamda gerçekleştirdik. Bu sayede, ülke ve İzmir ekonomisine katkı sağladık. Covid-19 salgını ile ilgili Fuar İzmir’de her türlü sağlık önlemini aldığımız MODEKO 32. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’nın tüm bu yönleriyle, İzmir’e ve ülke ekonomimize önemli katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri 32. MODEKO Mobilya Fuarının açılış kurdelesini hep birlikte kestiler. Protokol üyeleri açılış töreninin ardından firmaları da ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

SEÇKİN 300 FUAR KATILIMCISI

Sektörün en prestijli 300 e yakın markasının yer aldığı MODEKO 2021 Fuarında yerli ve yabancı nitelikli ziyaretçiler ağırlanmaya başlandı. Fuara Ortadoğu ülkelerinden Lübnan, Katar, Umman, Irak, Suriye, Dubai, Filistin Libya ve Sudan’dan alım heyetleri gelecek. Balkan ülkelerinden Sırbistan, Kosova, Bosna Hersek, Arnavutluk ile Rusya ve Türk Cumhuriyetleri dahil bir çok ülkeden EFOR Fuarcılığın organizasyonlarıyla gelecek ziyaretçi ve alım heyeti fuar alanında olacak. Aydın, Manisa, Muğla, Antalya, Adana ve Ankara başta olmak üzere çevre il ve bölgelerden de mobilya ihtiyacını karşılayacaklar MODEKO’ya katılım sağlayacak.

Sağlıkla ve güvenle ziyaret

MODEKO 2021 mobilya sanayinin önemli temsilcilerini, yurtiçi ve yurtdışı sektör profesyonelleri ile sosyal mesafe düzenlemesi, yoğunluk kontrolü, HES uygulaması, hijyen malzemeleri dağıtımı, maske temini, giriş güvenliği gibi tüm sağlık önlemlerinin alındığı ve başarılı bir şekilde uygulandığı güvenli alan belgesi alan FUAR İZMİR de bir araya getirdi.

Yorumlar