İzmir'de AYT sınavı heyecanı

İzmir'de üniversite adayları, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri'ne (AYT) girdi.  

Güncel 27.06.2021 - 12:11 27.06.2021 - 13:02

İzmir'de 55 bin 863 adayın kayıt yaptırdığı sınav için öğrencilerin çoğunluğu aileleriyle okullara geldi. Sınav, saat 10.15'te başladı.

Sınava giren öğrencilerin ailelerinin okul önlerindeki heyecanlı bekleyişi sürüyor.

Oğlu sınava giren Hakan Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Her veli gibi biz de heyecanlıyız doğal olarak. Çocuğumuz inşallah hayırlısıyla iyi derece alır. Herhangi bir bölüm belirtmese de iyi bir puan bekliyor. Puana göre tercihte bulunacak. Pandemi, çocukları ve aileleri olumsuz etkilese de oğlum sınava gayet güzel hazırlandı." dedi.

Okul önünde bekleyenlerden Süleyman Küçük de oğlunun hukuk fakültesini hedeflediğini söyledi.

Salgın döneminde çocukların sınava hazırlanmasının kolay olmadığını belirten Küçük, "Uzaktan eğitimin veriminin yüz yüze eğitimin yerini tutması mümkün değil. Çocuklarımızın istediğimiz şekilde verimli olmaları, sınavda çok başarılı olması beklenemez zaten. Geçen yıllardaki başarı olmaz ama yine de gayretliydi çocuklar. Benim çocuğumun dünkü sınavı ortanın bir tık üstü, beklenenin altında kaldı. Önemli olan bu alan sınavı, burada iyi sonuç alabilirse başarılı olacaklar." diye konuştu. (AA)

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@