İzmir hem ilçelerinde hem de şehir merkezlerinde çok sayıda görülmeye değer yerlere sahip olan bir şehir olduğundan dolayı İzmir’de fotoğraf çekmek de epey keyifli bir aktivite olabilmektedir. İzmir tarihi yapılarının yanı sıra her köşesi birbirinden güzel olan plajlara ev sahipliği yapıyor. Bu güzel şehirde harika bir tatil yapabilir ve ömür boyu saklayacağınız fotoğraflar elde edebilirsiniz. İzmir’de fotoğraf çekebileceğiniz birçok yer olsa da şehre geldiğinizde bu yerlerin bir listesine sahip olmak işinizi epey kolaylaştıracaktır.

İzmir’de fotoğraf çekebileceğiniz birbirinden güzel yerler

·        Kordon

Kordon Boyu ismi ile bilinir ve İzmir’in sahil kesiminde yer alır. Denizin takip ettiği caddede ve hemen yanında yer alan yeşillik alanlarda arkadaşlarıyla sohbet eden, müzik yapan, dans eden insanları görebilirsiniz. Bu güzel görüntülerin yanı sıra Kordon İzmir’in en iyi gün batımı manzara noktalarından biridir. Gün batımı zamanında fotoğraf makinenizle denizle birleşen güneşi yakalayabilir, anılarınıza ekleyebilirsiniz.

·        Şirince

Sadece İzmir’de değil Türkiye’de ve Hz. Meryem Ana Evi’nin burada olmasından dolayı turistler tarafından popüler bulunan Şirince köyü fotoğraf çekilmek için muhteşem bir yer. Sevimli sokakları, tarihi kiliseleri ve tarihi evlerini objektifinize alarak İzmir’de fotoğraf çekebilirsiniz. 

·        Tarihi Asansör

Tarihi geçmişi çok eskilere dayanan ve 58 metre yükseklikte yer alan Tarihi Asansör İzmir’de fotoğraflarınıza kuşkusuz renk katacaktır. Tarihi Asansör’ün tepesinde yer alan terasta çayınızı veya kahvenizi yudumlarken İzmir’in harika manzarasının keyfini sürebilirsiniz.

  • Alaçatı

İzmir’in en popüler tatil beldelerinden biri olan Çeşme’de yer alan Alaçatı sokaklarını da mutlaka fotoğraflamalısınız. Taş evleriyle meşhur olan Alaçatı’nın cıvıl cıvıl renkli sokaklarında yürürken çekeceğiniz bir fotoğraf belki de çektiğiniz en güzel fotoğraflardan biri olabilir.

izmirde fotoğtaf çekebileceğiniz en iyi yerler 3

·        Dario Moreno Sokağı

Bu sokak, İzmir aşığı Dario Moreno’nun evinin bulunduğu sokaktır. Sokak boyunca bulunan Rum Evleri İzmir’de fotoğraf çekilmek için tercih etmeniz gereken yerlerden biridir.

·        Sığacık

İzmir’in küçük ve tatlı bir tatil beldesi olan Urla’nın içerisinde bulunan Sığacık, birbirinden güzel fotoğraflarınızı çekmeniz için mükemmel bir alan sunar. Sığacık Kalesi içinde çekeceğiniz fotoğraflar, arşivinizde baktıkça huzur bulacağınız kareler arasında yer alır.