Karşıyaka Ata’sını andı!

Karşıyaka’da törenle anıldı. Hükümet Konağı önündeki törende Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Saatler 09.05’i gösterdiğinde, hem tören alanındaki katılımcılar, hem de cadde ve sokaklardaki vatandaşlar, Ulu Önder Atatürk için saygı duruşuna geçti. Siren ve korna sesleri ilçenin dört köşesinde yankılanırken, duygu dolu anlar yaşandı. Ardından Karşıyaka Belediyesi, Latife Hanım Köşkü Anı Evi Özel Müzesi’nin bahçesinde “10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Haftası Sergisi”nin açılışını yaptı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Ulu Önderimizin ebediyete intikal edişinin 83. yılında halâ fikirleriyle aydınlanıyor, Atatürk ilkelerinden ayrılmadan gösterdiği hedefe yürüyoruz. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

Karsiyaka_2031

Karsiyaka_2035

Konak Belediye Başkanı Batur: ''Atatürk’ün yolundan asla sapmayız''

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yıldönümünde Manastır Askeri İdadisi’nde düzenlenen törene katılan Başkan Batur, hem Atatürk’e duyulan özlem, sevgi ve saygıyı dile getirdi, hem de O’nun yolunda yürüdüklerinin altını çizdi.

Kardeş şehir Manastır (Bitola) ile ilişkileri geliştirmek; belediye başkanları, siyasi partilerin liderleri, sivil toplum temsilcileri ve soydaşlarla görüşmeler Yapmak için Makedonya’da bulunan Başkan Batur, 10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim gördüğü Manastır Askeri İdadisi’ndeydi. Başkan Batur, 9’u 5 geçe yapılan saygı duruşunun ardından müzede Atatürk için ayrılan bölümdeki Şeref Defteri’ni imzaladı. “Bugün Atatürk’ü çok daha iyi anlıyor, aydınlık bir Türkiye yolunda O’nun ilke ve inkılaplarının en büyük ışığımız olduğunu her zamankinden çok daha iyi biliyoruz” sözleriyle Mustafa Kemal Atatürk’ün, O’nu anlamanın, başta Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere bıraktığı emanetleri korumanın ve yaşatmanın ne denli önemli olduğunu vurgulayan Batur, O’nun yolunda yürüdüklerinin altını çizdi.

Ata’nın okulundan 10 Kasım mesajı (1)

Ata’nın okulundan 10 Kasım mesajı (5)

Ata’nın okulundan 10 Kasım mesajı (6)

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk Kemalpaşa'da özlemle anıldı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla Kemalpaşa Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83.yıl dönümü nedeniyle Kemalpaşa Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma programı düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu törene Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, Kaymakam Refiki Yunus Emre Sakızcı, Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Sanıvar, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, gazilerimiz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

GÖSTERDİĞİ YOLDA YÜRÜYECEĞİZ”

Tören sonrası açıklama Başkan Karakayalı,”Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Her 10 Kasım'da olduğu gibi bu 10 Kasım'da da yalnızca matem ile anarak değil, fikirleriyle geleceğimize yön veren bir kahraman olarak yaşatıyoruz. Kurmuş olduğu Cumhuriyet’in değerlerini koruyup, ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak, gösterdiği yolda yürüyeceğiz. Cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlanışının 83. yıldönümünde özlem, saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, Kocatürk Okulları’nda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği müzik dinletisi ve çeşitli anma etkinlikleriyle son buldu.

İzmir'de her bir ilçe Ata'yı özlemle andı

İzmir'de her bir ilçe Ata'yı özlemle andı4

Bornova'da Atatürk sevdiği şarkılarla anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. Yıl dönümünde, Bornova Belediyesi  “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar ve Türküler” gecesi düzenledi. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında yapılan gece Serenad Kültür ve Sanat Derneği işbirliği ile Bornova Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleşti. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’un da  katıldığı gecede Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Zeybek oynarken canlandırıldığı tiyatral gösteri ayakta alkışlandı.

Atatürk Bornova'da sevdiği şarkılarla anıldı1

Gaziemir Belediyesi’nden duygulandıran 10 Kasım filmi

Gaziemir Belediyesi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yılı anısına hazırladığı filmde “Biz sadece 10 Kasım’da dururuz” mesajı verildi.

Gaziemir Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yılı anısına duygusal bir film hazırladı. “Biz sadece 10 Kasım’da dururuz” mesajıyla belediyenin sosyal medya hesaplarından paylaşılan filmde, yurttaşların saygı duruşuna geçtiği sahneler yer alıyor.

Gaziemir Belediyesi’nden duygulandıran 10 Kasım filmi4

'Kemal' Karabağlar'da ayakta alkışlandı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. yılında özlem, minnet ve saygıyla anılıyor. Karabağlar Belediyesi de Ata'mızı, adına yakışır bir etkinlikle andı. Pınar Ayhan'ın ‘Kemal’ adlı müzikal anlatısı ayakta alkışlandı.
Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen ve Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamının anlatıldığı müzikal belgesel “Kemal”, belediyenin ana hizmet binasındaki Muzaffer İzgü Konferans Salonu'nda izleyiciyle buluştu. Etkinliğe Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, CHP Karabağlar Kadın Kolları Başkanı Aydan Tör, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

kemal gösterisi Karabağlar'da (1)

Buca Ata'sını andı

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, sonsuzluğa uğurlanışının 83. yıl dönümünde Buca’da anıldı. Anma programı kapsamında Buca Belediyesi tarafından düzenlenen 3 boyutlu Atatürk sergisi, 7’den 70’e tüm Bucalılardan büyük ilgi gördü.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni yapıldı. Saat 09.05’te ise Buca genelinde hayat durdu. Kentin dört bir yanındaki vatandaşlar, siren sesleri ve kornalar eşliğinde saygı duruşunda bulundu.

3 BOYUTLU SERGİ

Buca Belediyesi’nde ise artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak 3 boyutlu Atatürk fotoğrafları sergisi düzenlendi. Sergide, Atatürk’ün çocukluğu, eğitim hayatı, katıldığı savaşlar, Milli Mücadele dönemindeki üstün başarısı, devrimleri ve üstün liderlik özellikleri gibi konular, animasyonlar, 3 boyutlu modellemeler, filmler ve sesli anlatımlarla sunuldu. Sergi, ziyaretçilerin büyük ilgisini gördü.

BAŞKAN KILIÇ MİNİKLERLE BİRLİKTE ATA’YA MEKTUP YAZDI

 Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, sergiyi Cemal Yetginer Etüt, Meslek ve Sanat Atölyesi öğrencileri ile birlikte gezdi. Başkan Kılıç, minik öğrencilerle beraber sergide Atatürk için mektup yazdı. Başkan Kılıç, 23 Nisan’da öğrencilerle beraber mektuplarını Anıtkabir’e götüreceklerini söyledi.

İzmir'de her bir ilçe Ata'sını özlemle andı99

İzmir'de her bir ilçe Ata'sını özlemle andı

İzmir'de her bir ilçe Ata'sını özlemle andı77

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, Bergama’da minnet ve rahmetle anıldı

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümü münasebetiyle Bergama’da düzenlenen anma programında Atatürk rahmet ve minnetle anıldı. Başkan Koştu, “Kurtuluş savaşımızın büyük komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal etmesinin 83. yıl dönümü dolayısıyla saygı, sevgi ve minnetle anıyorum” dedi.

Anma törenleri sabah Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. Törene, Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Kürşat Güler, protokol üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

anma prog2

anma prog5

anma prog3