Erdoğan'ın Gezi eylemcileri için kullandığı s..... kelimesinin ardından İzmirli avukatlar Cumhurbaşkanı hakkında suç duyurusunda bulundu

Güven Güneş / Gezi direnişinin yıldönümünde Ak Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eylemciler için kullandığı s.... ifadesinin ardından İzmir Barosu, Cumhurbaşkanı hakkında suç duyurusu çağrısında bulunmuştu. Baronun çağrısına kulak veren avukatlar İzmir Adliyesine gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

baro yenigün

BİZ GEZİCİYİZ SİZ GİDİCİ!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Satınalma Başkanlığı 100 adet yazıcı yönetim yazılımı için lisans satın alacak İzmir Büyükşehir Belediyesi Satınalma Başkanlığı 100 adet yazıcı yönetim yazılımı için lisans satın alacak


İzmir Adliyesi binasının önünde basın açıklaması yapan İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel, “Bu ülkedeki yurttaşlara ağza alınmayacak sözlerle saldırdı. Çünkü kendisini bu ülkenin sahibi sanıyor kimse ses çıkarmayacak, kimse itiraz etmeyecek, kimse karşı çıkmayacak sanıyor. Biz İzmir Barosu olarak avukatlığın direnmek olduğundan yola çıkıp, her zaman tekrar ettiğimiz gibi ‘Biz gezideydik, yine orada olacağız’ ve sonuna kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz kararlılığıyla bir suç duyurusunda bulunma kararı aldık” dedi.

İzmir'li avukatlardan Erdoğan hakkında suç duyurusu yenigün

“BİZ GEZİ’DEYDİK”


‘Evet biz Gezideydik’ diyerek konuşmalarını sürdüren Yücel, “Bizi hain, vandal, eşkiya, çürük ya da sürtük sayanlara üzücü bir haberimiz var; biz bunların hiçbiri değiliz, biz halkız ve halkın kendisini temsil ediyoruz. Hiçbir şansınız yok gideceksiniz. Biz Geziciyiz siz gidici… Evet bulundukları konumdan bulundukları mevkilerden güç alarak her şeyi yapabileceklerini ve her şeyi söyleyebileceklerini sanıyorlar. Ama bu ülkede hiçbir mevki hiçbir konum hiçbir yer yurttaşına hakaret etme hakkını vermez. Eğer öyle olursa burada olduğu gibi yurttaşlar bunun cevabını vermek için bir araya gelirler. Az mı sanıyorsunuz sayımızı? Merak etmeyin. Çığ gibi artacak bu… Türkiye’nin dört bir tarafında Gezici olanlar bu ülkeye kısıtlayanlara, bu ülkenin demokrasisine ihanet edenlere karşı yani gerçek hainlere, gerçek vandallara, gerçek eşkıyalık edenlere karşı mücadele etmeyi sürdürecek. Bu bizim boynumuzun borcudur çünkü biz avukatız” sözlerini kaydetti.