İzmirli siyasiler arasında gerginlik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın sosyal medya hesabı üzerinden, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Hem yalancı hem ahlaksızsın” ifadelerini kullanmasının üzerine, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’den sert tepki geldi. Sertel, Dağ’a “Bu saygısız ve terbiyesiz açıklamalı tweetin Hamza Dağ tarafından yazıldığına inanmıyorum” dedi.

Yerel Politika 01.08.2021 - 11:56 01.08.2021 - 11:56

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı orman yangınları açıklamarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirmişti. Ormanlarda yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyeceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan bir imzayla ormanlarda yapılaşma yetkisini Turizm Bakanına verdi. Her yer yandı kül oldu, derdi dağı taşı betonlaştırmak. Çok açık söylüyorum; tek bir tuğla dahi koymaya kalkarsanız, önce ekskavatörle beni çiğnemeniz gerekecek. Ormanlarımıza dokunamayacaksınız. Hadsizler!” demişti.

DAĞ: ŞEREF, UTANMA SENDE NE GEZER!

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını alıntılayarak, çarpıcı eleştirilerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Kılıçdaroğlu'na yönelik şu ifadeleri kullanmıştı: “Hem yalancı hem ahlaksızsın! Vatandaşın kullanacağı mesire alanlarıyla ilgili bir düzenlemeyi kalkıp betonlaşmaya yormak senin gibi bir provokatöre yakışır. Eğer biraz şerefin utanman varsa CHP’li belediyelere tahsis edilen tüm mesire alanlarını kapat! Ama sende ne gezer!”

SERTEL: BU TWEETİ HAMZA DAĞ’IN YAZDIĞINA İNANMIYORUM

Dağ’ın sert açıklamaları üzerine CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’de tartışmaya girerek, “Ben bu saygısız ve terbiyesiz açıklamalı tweetin Hamza Dağ tarafından yazıldığına inanmıyorum. Bir kaç doz pudra şekeri alan danışmanları tarafından yazılmış olabilir” dedi. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da Dağ’a yönelik “Utanmaz seni. Yalanlarınız sonunuz olacak. Ahlaksızlığınız damganız. Milleti birbirine düşüremediniz yine küfre düştünüz. Bunları burnu pudra şekerli danışmanların değil de sen yazıyorsan düştüğün şerefsizlik çukurunda debelen dur. Yerin orası. Sen ancak saray lağımına yakışırsın” ifadelerini kullanmıştı.

 

Yorumlar