Üniversite öğrencilerinin yurt sorununa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile çözüm getiren İZSİAD, öğrencilerle yemekte buluştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte katıldığı yemekte İZSİAD Yönetimi ve üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Kredi Yurtlar Kurumu’na yerleşemeyen ve sokakta kalan öğrencilerin özel yurtlara yerleştirilmesi konusunda yapılan çalışmaya en başından beri İZSİAD olarak büyük destek verdiklerini ifade eden İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, “Bir çok öğrenicimizin barınma sorununu bu şekilde çözdük. İZSİAD üyelerinin yanı sıra, İzmir iş dünyasının önde gelen isimleri ve kurumları da bu sürece katkı verdi” dedi.

Bu yemek ile öğrencilerle bir araya gelmek istediklerini ifade eden Küçükkurt, “Hem bağışçılarımız hem İZSİAD üyelerimiz hem de öğrencileri bir araya getirmiş olduk. Öğrencilerimizi hem yakından tanıdık hem de sohbet etme imkanı bulduk. Sosyal sorumluluklarını yerine getirme konusunda tüm İzmir’e örnek olan İZSİAD, son olarak kentimizde bulunan üniversite öğrencilerinin barınma sorununun çözümüne yönelik yaptığımız girişimlerde, her tür desteği veren siz değerli dostlarımıza bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

izsiadaküçükkurt yenigün

Küçükkurt: “Türkiye’nin aydınlık geleceği üniversite gençliğidir”

Öğrencilere de seslenen İZSİAD Başkanı Küçükkurt, üniversite gençliğinin ülkemizin aydınlık geleceği olduğunu belirterek şöyle konuştu: “‘O aydınlık gençliğin bir kısmı bu masa etrafında oturuyor. İş dünyası olarak güçlü akademi, donanımlı mezunlar temel beklentimizi oluşturuyor. Ancak iş dünyası olarak sadece beklemek de doğru değil ki bu sebeple kentimizdeki üniversitelerle yakın işbirlikleri içindeyiz. Akademi ve sanayi işbirliği her alanda, her platformda kurulmak mecburiyetindedir. Teori ile pratiğin buluşması, ancak akademi ile sanayinin yan yana gelmesi ile olur. Bu bilinçle biz de üniversitelerimizle, üniversite gençliğimizle yakın temas içinde olmaya özen gösteriyoruz.”

soyerküçükkurt yenigün

Soyer’den İZSİAD’a teşekkür

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de öğrencilerin her zaman yanında olduklarını ifade ederek, akademik başarısını devam ettiren öğrencilerin önümüzdeki sene de yurt bursuna hak kazanacakları müjdesini de verdi.

Sedat Peker'in 'Mehmet Cengiz' paylaşımları gündem oldu Sedat Peker'in 'Mehmet Cengiz' paylaşımları gündem oldu

İZSİAD ile işbirliğinin özellikle İzmir Depremi ile geliştiğine dikkat çeken Soyer, “İZSİAD ile o zamandan beri dirsek dirseğe çalışıyoruz. Bundan sonra da farklı projelerde bir arada olmaya devam edeceğiz, İZSİAD’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.