İZTO önceki başkan Ekrem Demirtaş “ Ağır cezaya göndermenin faturası olacak” dedi.

İZTO Başkanı Mahmut Özgener tarafından nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla mahkemeye verilen önceki başkan Ekrem Demirtaş, “Sıra bize de gelecek, ağır cezaya göndermenin faturası olacak” dedi.

Güncel 08.10.2021 - 23:45 08.10.2021 - 23:50

İzmir Ticaret Odası'nda (İZTO) 26 yıl başkanlık yapan, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin kurucu mütevelli heyeti başkanlığı görevinde de bulunan Ekrem Demirtaş sessizliğini bozdu. 2018 yılında gerçekleşen İZTO seçimlerinde Mahmut Özgener karşısında yönetim kurulu başkanlığına aday olmayan Demirtaş hakkında çeşitli iddialar dile getirilmiş ve bunlar yargıya taşınmıştı. Oda ve Borsa seçimleri yaklaşırken sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalarda bulunan Demirtaş, yakın çevresinin isteği üzerine sosyal medyada olmaya karar verdiğini dile getirdi.

'SUÇ UYDURULUYOR'

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Mütevelli Heyet Başkanlığı yaptığı dönemle ilgili sosyal medya hesabından suçlamalara yanıt veren İZTO eski Başkanı Ekrem Demirtaş, “2007 yılında üniversite mütevelli heyet başkanı olduğum dönemde ve şu anda Egepark olan yerin kaba inşaatını yapan İşbirliği Yapı Malzemeleri A.Ş.'yi satın aldık. Dedikodular nedeniyle 31 milyon 500 bin dolara sattık ve üniversite bu alış ve satıştan 6 ay içinde 10 milyon 721 bin TL kazandı. Ancak, suç uydurmaya çalışan yeni yönetim şirket faaliyetleri kapsamında üniversitenin 3 milyon 45 bin 758 lira zarara uğratıldığı iddiası ile TCK 158/1-e,158/3-1.'e göre nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla mahkemeye verdi. Ama bize de sıra gelecek, asılsız gerekçe ile ağır cezaya göndermenin bir faturası olacaktır” açıklamasında bulundu.

Yorumlar