02.01.2017, 07:24

Kamyonla değil, tek tek!..

Serkan Ergüven başkanlığında, Önder Ülkü, Egemen Dinçer, Murat Yılmaz, Rasih Mardinçelebi, Burak Durak, Mert Erboy, Atakan Aygün, Avni Yelkenbiçer, Mert Fırtına, Mert Öztamur, Ferit Mutlu, İlter Köseoğlu, Can Uşaklıgil, Onur Pancaroğlu, Anıl Ümit, Ulaş Dal, Cihan Şahin’den kurulu Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şube yönetimin icraatlarını çok dikkatli izlemenizi istiyorum. Öncelikle hepsinin yüreğindeki sevgi tek: “Karşıyaka aşkı.”
Ve bu aşkla üstlendikleri görevlerinin bilinciyle de doğru bildiklerini yaparken, bu yoldan da şaşmamaya, sapmamaya özen gösterdikleri gibi, çok dikkat ediyorlar.
Atalarımız ne güzel demiş: “Ayağını yorganına göre uzat” diye…
Öyle yapıyorlar. Oluşturdukları bütçelerini aşmadıkları bir yana, şubeyi geçmişte yönetimlerin yaptığı gibi “Bugünü kurtaralım yeter. Gerisini gelenler düşünsün” mantığıyla yönetmiyorlar.
Alt yapıya önem verdiklerini Çiğli Selçuk Yaşar Spor Tesisleri’ne bir spor salonu kazandırmak için (son dönemlerde fiyaskoyla biten her kampanyayı bilmelerine karşın) büyük bir cesaretle “Bir parke de sen koy” kampanyasını başlattılar. Kampanyayı, tesis kazandırmak için ısrarla da sürdürüyorlar… Bu tesis tamamlandığında “Karşıyaka Voleybol”una nice genç yıldızların yetişeceğine şimdiden garanti verebilirim. Ligin ilk yarısında izlediğin voleybol takımına hayran kaldığımı da itiraf etmeliyim. Forma aşkının ne olduğunu bilen ve terinin son damlasına kadar “kulüp sevdası”yla file önünde mücadele eden pırıl pırıl gençlerden oluşan ekip, şampiyonluğu kazanamasa bile şimdiden Karşıyakalıların ve voleybol severlerin gönlündeki “şampiyon” olarak yer almayı bildiler. Ligin başındaki tecrübesizlik, ürkeklik, heyecanı kısa sürede üzerlerinden atarak son yedi maçını da kazanan yeşil kırmızılı genç voleybolcular “boş tribünler”e oynayan milyonluk bütçeli takımları kıskandırarak tüm tribünleri doldurmayı da başardılar…
Ne mutlu onlara ki, Karşıyaka taraftarının kalplerini çaldılar…
Böyle de olmaya devam edin, asla şımarmayın kızlar!..
Sahadaki başarının mimarları elbette sporcularla birlikte teknik direktör ve ekibi… (DEVAM EDECEK)

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@