02.01.2017, 07:40

Kamyonla değil, tek tek!.. (2)

Ama bir gerçek daha var, görünmeyen kahramanlar… İşte bunlar yukarıda isimlerini saydığım Serkan Ergüven başkanlığındaki Karşıyaka Voleybol Şube Yönetimi…
Serkan Ergüven ve arkadaşları aynı başarıyı, büyüklerinden de güç alarak Bostanlıspor Basketbol Şubesinde de kanıtlamışlardı. Bölgesel Ligden aldıkları takımı 2. Lige kadar çıkararak, Karşıyakalı gençlerin oynayıp, yetişmesi için Pınar Karşıyaka’ya hediye ettiler..… Dün Bostanlıspor’da atılan “pilot takım uygulaması” bugün Karşıyakalı gençlerin Basketbol 2. Liginde oynamasını sağladı.
Kulüp yöneticiliği sadece sportif başarıyla olmamalıdır. Adı üzerinde yöneticilik.
İşte Karşıyaka Voleybol Şubesi de bunun en güzel örneğini veriyor ve ülkeye yepyeni bir model oluşturuyor.
Gençlerin başlattığı “Bir parke de sen koy” projesinin arkasında durulmalı.
Öncelikle Yaşar Holding’e ve yönetim kurulu başkanı sevgili arkadaşım Selim Yaşar’a seslenmek istiyorum. “Spor aşığısın. Karşıyaka sevdalısının. Bir değil, birkaç parke de sen koy!..”
Aynı şekilde Karşıyakalı ve Karşıyaka’da yöneticilik yapan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar’a diyorum ki… Tam senlik bir kampanya… Haydi!..
İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’a da sesleniyorum: “Başkan… Sen böyle projeleri seversin… Söyle arkadaşlarına pamuk ellerini ceplerine atsın…”
Nerede kenti gökdelenlerle güzelleştirdiklerini, modern çağı yakaladıklarını söyleyen ünlü müteahhitlerimiz… Kamyon kamyon değil, tek tek destek verin yeter!.. Magazin sayfalarından artık spor sayfalarına transfer olun…
Karşıyaka Spor Kulübü’ne ve “Karşıyaka sporu”na gönül verenlerin değil, tüm spor âşıklarının bu kampanyaya “karınca kararınca” desteklemesi için buradan bir kez daha çağrıda bulunuyorum.
Haydi, hepimiz kendimize yakışanı, geleceğin yıldız sporcularının yetişmesi için yapalım.
Unutmayın; bu destek ibadetin bir başka şeklidir… Bugün bir parke, yarın bir genci kötü alışkanlıklardan kurtaracaktır…

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@