Kanada vatandaşı şifayı DEÜ'de buldu

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Araştırma Uygulama Hastanesi, Kanada vatandaşı Nabiha Ahmed Badasseh’e şifa oldu.

Ege 27.08.2021 - 14:37 27.08.2021 - 14:41

Kanada'dan geldi, şifayı DEÜ'de buldu

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Araştırma Uygulama Hastanesi, yaklaşık 8 bin 600 kilometre uzakta yaşayan Kanada vatandaşı Nabiha Ahmed Badasseh’e şifa oldu. İleri derecede aort kapağı darlığı teşhisi konulan hasta, kasıktan kapalı olarak yapılan işlemle İzmir’de sağlığına kavuştu.

Uluslararası bilinirliğe ve yetkinliğe sahip Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Araştırma Uygulaması Hastanesi, 73 yaşındaki Kanada vatandaşı Nabiha Ahmed Badasseh’e şifa oldu. Ülkesindeki sağlık sisteminden memnun kalmayan ve ileri derecede aort kapağı darlığı teşhisi konulan Badasseh, kasıktan kapalı olarak yapılan Transcatheter Aortic Valve Implantation (TAVI) yöntemi ile yeniden sağlığına kavuştu. Ameliyatı gerçekleştiren DEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asım Oktay Ergene, başarılı bir operasyon geçiren hastayı birkaç gün içinde taburcu edeceklerini söyledi.

AW403497_04-1

Kanada vatandaşı 73 yaşındaki Nabiha Ahmed Badasseh, nefes darlığı, aralıklı bayılma ve bacaklarda şişlik şikâyetleri ile ülkesi Kanada’da hastaneye başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda ileri derecede aort kapağı darlığı teşhisi koyulan hasta, Kanada’daki sağlık sisteminden memnun kalmayınca iki yıl önce İstanbul’da gelerek tedavisine burada devam etmek istedi. İstanbul’da açık kalp cerrahisi önerilmesi üzerine başka arayışlara giren Badasseh, yaptığı araştırmaların sonunda Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’ne geldi. Hasta burada DEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asım Oktay Ergene ve ekibinde yer alan Uzman Dr. Ayşe Çolak ve Dr. Ahmet Anıl Başkurt tarafından kasıktan kapalı olarak yapılan Transcatheter Aortic Valve Implantation (TAVI) yöntemi ile yeniden sağlığına kavuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@