Kantincilerin Yeni Başkanı Yavuz

İzmir Kantinciler Esnaf Odası Olağanüstü Genel Kurulu Fuar Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekeşti. Üç adayın yarıştığı seçimi Özgür Yavuz kazandı. Birlik mesajı veren yeni başkan sorunların takipçisi olacaklarını söyledi.

Güncel 22.08.2021 - 18:35 22.08.2021 - 18:35

Pandemi nedeniyle olağanüstü bir dönemde geçen İzmirli Kantinciler Olağanüstü Genel Kurulu'nu da gerçekleştirdi. Üç adaylı seçimdeki gerginliği önlemek için İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu divan başkanlığını yaptı. Başkan Mutlu özellikle karşılıklı sataşmaların yaşatılmaması için adayları uyardı.

İzmir Kantinciler Esnaf Odası Olağanüstü Genel Kurulu saat 13.00'de başladı. Genel Kurulda 3 aday yarıştı. Özgür Yavuz Mavi, Yılmaz Kayar Sarı, Güzide Aslan ise Beyaz listede seçime girdi. Yapılan konuşmaların ardından başlayan oy verme işlemi saat 17.00'ye kadar sürdü. Açılan ilk sandıkta kullanılan 207 oydan 3'ü geçersiz çıktı. Mavi 85, Sarı 69, Beyaz listeye ise 50 oy çıktı. Açılan ikinci sandıkta kullanılan 227 oydan 2'si geçersiz çıktı. Mavi 99, Sarı 74, Beyaz liste ise 52 oy aldı. 184 oy alan Özgür Yavuz İzmir Kantinciler Esnaf Odası'nın yeni başkanı seçildi. Yaklaşık 5 ay kadar sonra yapılacak Olağan Genel Kurul'a kantincileri şu yönetim taşıyacak. Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Yavuz, Yönetim Kurulu Üyeleri İrfan Ertuş, Hüseyin Gaziağca, Osman Böyük, Ali Kotluk, Deniz Türken, Necdet Apaydın. Denetim Kurulu Üyeleri Aylin Tezkaç, Necla Gencer, Arzu Yılmaz.

            TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

            Seçim sonucunun açıklanmasının ardından yeni Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Yavuz birlik ve beraberlik mesajları verdi. Başkan Yavuz, "Hz. Mevlana'nın dediği gibi, 'İnsan suya düştüğü için değil, sudan çıkamadığında boğulur'. Bizler de içine düştüğümüz mevcut zordurumdan, hep birlikte mücadele ederek ve umutsuzluğu değil, umudu ve çalışmayı kendimize ilke ederek çıkacağız. Bu konuda hiç endişeniz olmasın. Seçim bitti. Sorunlarımız duruyor. Sorunların çözümünün takipçisi olacağız"dedi. 

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@