Karaburun Belediyesi'nden balıkçılara destek

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, balıkçılıklarla ve bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile Mordoğan’da bir araya geldi.

Yerel 26.08.2021 - 11:30 26.08.2021 - 11:43

Küçük ölçekli balıkçılığın desteklenmesi ve sorunlarının görüşülmesi için düzenlenen toplantıya Su Ürünleri Kooperatifi Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özkaya, WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) Türkiye Başkanı Aslı Pasinli, İzmir Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifi Birliği Başkanı Metin Karan, Mordoğan Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Babayiğit ile Foça ve Karaburun balıkçılık kooperatiflerinin üyeleri katıldı.

Mordoğan Balık Mezat (2)

Toplantıda balıkçılara seslenen Başkan Erdoğan, kendisinin de balıkçı bir ailenin kızı olduğunu hatırlatarak, “Dedem balıkçıydı. Babama Derya adını koymuş. Allah uzun ömür versin, babacığım Mordoğan’ın en eski balıkçılarındandır. Ben de balıkçıların içinde büyüdüm. Bizler balığa ‘derya kuzusu’ deriz. Ben de babam Derya’nın kuzusuyum.” dedi.

İlkay Girgin Erdoğan

Balıkçılığın ilçe ekonomisinde çok önemli bir yeri olduğunu hatırlatan Erdoğan, toplantının ardından Mordoğan Su Ürünleri Kooperatifi’ne üye balıkçıların gün doğmadan çıktıkları av yolculuğunda tuttukları balıkların mezatına katıldı.

Tamamıyla Karaburun’a özgü olan ve Ağustos- Ekim arasında en verimli zamanını yaşayan topan kefal ile kameralara poz veren İlkay Girgin Erdoğan, tüm vatandaşları sağlık balık tüketmeleri için Karaburun’a davet etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@