Karacasu ürünleri Ankara’lılarla buluştu

Karacasu ürünleri Ankara’lılarla buluştu

Gündem 27.02.2021 - 12:41 27.02.2021 - 12:41

Karacasu ürünleri Ankara’lılarla buluştu
 Karacasu’ya özgü ürünlerin yer aldığı stant Ankara’lılarla buluştu.  
Karacasu’da uzun yıllar garsonluk yapan Recep Çınar, Karacasu yöresel ürünlerinin yer aldığı satış noktasını Ankara’da açtı. Çınar “Aslen Bolu’luyum ve Ankarada da çevrem var. Pandemi dolayısı ile çalıştığım restaurant kapandı. Bu restaurantta 12 yıldır garsonluk yapmaktaydı. 2 aydır evde elim ayağım bağlı işsiz bir şekilde oturmaktaydım. Eşim de Karacasu’da Kaymakamlık bünyesinde bulunan maske üretim departmanında çalışıyordu. Şimdi onun bulunduğu bölümde kapandı ve maalesef evimize ihtiyaçlarımızı alabileceğimiz bir kazancımız yok. Bu sebeple bende bir işe kalkışarak ilçenin önemli yöresel ürünlerini bir pazarda vatandaşlarla buluşturmak istedim”
DESTEĞİNDEN DOLAYI BAŞKANIMIZ ZEKİ İNAL’A TEŞEKKÜR EDİYORUM
“Bu iş için ilk olarak Karacasu Belediye Başkanı Sayın Zeki İnal’ı ziyaret ettim. Başkanımız burada bana Belediye olarak ellerinden gelen yardımı yapmaya çalışacaklarını ve ilçenin tanıtımı adına ne yapılacaksa yanımda olduklarını belirtti. Bu sürecin ardından bende ilçenin önemli yöresel ürünlerini aracımla Ankara’ya getirerek bir stant açtım. Stantta Karacasu’da yetişen ve üretilen zeytin, zeytinyağı, Karacasu Çömlekleri, incir, deri ürünleri gibi ürünler yer alıyor. Beni teşvik eden ve destek veren Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
İNAL “İLÇEMİZİ HER ALANDA VE HER YERDE TANITMAK İSTİYORUZ”
Recep Çınar’ın kendisine teşekkür etmesinin ardından Başkan İnal ise “Recep arkadaşımızı uzun yıllardır tanıyorum. Kendisi burada garsonluk yapmaktaydı. Ülkemizi etkileyen kovid-19 sebebiyle çalıştığı işletme kapanınca böyle bir taleple bize geldi. Bizde kendisine Karacasu ürünlerinin yer aldığı bir tabela yaptırdık. Yine bunun yanı sıra sattığı ürünlerin konulacağı çantaları verdik. Hem ürünlerimizin hem de ilçemizin tanıtımı açısından Recep Çınar’ın bu girişimine destek olmak bizim görevimizdi. Bu taleple gelen her arkadaşımıza destek vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@