TFF 3. Lig' de mücadele eden Karşıyaka'da Başkan Turgay Büyükkarcı gelecek sezon maçlarını Alsancak Mustafa Denizli Stadında oynayacaklarını belirtti

Karşıyaka Spor Kulübü’nde yapılan mali genel kurulda Başkan Turgay Büyükkarcı gelecek sezon maçlarını Bornova Stadı yerine Mustafa Denizli Alsancak Stadı'nda oynqcaklarını açıkladı. Büyükkarcı şöyle konuştu: "Basketbolda bu sezon hayal ettiğmizi başaramadık. Tarihin en pahalı bütçesiyle başarısızlık algısı vardı evet Türk lirası bazında en pahalı bütçe ama yeni sezonda daha pahalı olacaktır ak. Çünkü ödediğimiz elektrik paraı. Dolar bazında ödediğimiz para 3.2 milyon Dolar'ı bu kurdan dolayı 1.9 milyon Dolar seviyesine kadar düştü. Evvelki sene yarım kalan sezonda kaçırdığımız bir Avrupa şampiyonluğu, geçen sene finalde kaçırdığmıız Avrupa şampiyonluğundan sonra bizim için bir hayal kırıklığı oldu ama bu takım bize 50 yıldır hep daha çok umut verdi, önümüzdeki sene daha iyi olacağımızdan kuşkum yok. Voleybolda mahallemizin kızları çok iyi bir iş yaptılar. Play-Off'ta finale kalmayı kimse hayal etmiyordu. Herkes takdir etti, Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ'dan takdir aldık. Bütçemizin 3 katı toplama takımlara karşı mücadele ettik. Reşat Yazıcıoğlu önümüzdeki sene bizimle devam edecek. Milli Takım'a gitmesi bizim voleybol branşımız için bir avantaj. Hep Karşıyaka'nın spor kulübü olduğunu söylüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda yelkende Dünya ve Türkiye şampiyonluklarnın yanında 4 milli sporcu çıkardık. Teniste yeni tesislerimizi yapıp 51 madalya, 15 şampiyonluk kazandık. Altyapılara gerçekten yatırım yapıyoruz. Basketbolda 5 oyuncumuz ve antrenörümüz milli takımlara seçildi. Genç takımlarımızla finallere kaldık. Futbolda U19'da final oynayıp şampiyonluğu kaçırdık, milli takıma oyuncu yolladık. U15, U17'de gruplarımızda lider olduk. Voleybolda İzmir'de altyapıda şampiyonluklar yaşayıp Türkiye finallerine kaldık. Kulübümüzde 51 personelimiz, 81 antrenörümüz, altyapı ve spor okulları dahil 2600'e yakın sporcumuz var. Tesislerimizde sevgili ağabeyimiz Bülent Zeren'in adını verdiğimiz 300 metrekarelik fitness salonumuz bitti. yakında açılışını yapacağız. Bir voleybol salonu yapmıştık, şimdi ikincisini yapacağız. Futbol kamp tesisimizi yeniliyoruz. Divan başkanlığımız müze çalışmalarımızı başlattı. 100 dönümlük altyapı arazisi ve stat için inancımız devam ediyor. Önümüzdeki hafta arazi için Ankara'ya gideceğiz. Stat bana çok soruluyor ama bu konudaki sessiz tepkimi sürdüreceğim. Yeni spor yasası kapsamında tüzüğümüzü değiştirmemiz gerekiyor. Daha farklı, daha doğru bir tüzük yapmalıyız" dedi. 

FUTBOLA İLK KEZ İSİM SPONSORU

Başkan Büyükkarcı, "Yeni spor yasası kulüplere yıl içinde yüzde 10 borçlanma hakkı veriyor ama biz tüzüğümüz gereği yüzde 3'ü aşmayacağız. Sponsorluklarla büyümeye devam ediyoruz. Tarihimizde ilk defa futbola isim sponsoru aldık. Önümüzdeki günlerde lansmanını yapacağız.  Karşıyakalı arkadaşımız İlker Ergüllü'ye futbol ve voleybola verdiği destek için şimdiden teşekkür ediyorum. Dijital mecralar artık çok önemli. Tarihte ilk taraftar tokenını biz başlatmıştık. Dijital mecralarda Türkiye'nin en etkin 2 ismi bizim yönetimimizde" ifadelerini kullandı.

Aliağa Petkimspor Peyton Aldridge ile anlaştı Aliağa Petkimspor Peyton Aldridge ile anlaştı

karşıyaka genel kurul yenigün 3