Muhtarlığa yapılan kitap bağışlarını mahalleliye dağıtarak kültür hizmetinde bulunan Demirköprü Mahalle Muhtarı İbrahim Akçe'ye bir destek de CHP İzmir Milletvekili Kani Beko ve Mavişehir Mahalle Muhtarlığı Kitaplık Sorumlusu Hasan Zeki Sungur'dan geldi.

Demirköprü Mahallesi'nde 1 Eylül'de mahalle muhtarlığı binasının bitişinde açılan Veli Lök-Rasime Şeyhoğlu Kütüphanesi ile mahalledeki çocukların ve gençlerin kitap ihtiyacı karşılanıyor. Demirköprü Mahallesi Muhtarı İbrahim Akçe muhtarlığa gelen kitap bağışlarını mahalleliye dağıtarak ikinci bir kültür hizmeti veriyor. Rasime-Recai Şeyhoğlu Kütüphaneler Zinciri'nin muhtarlığa yaptığı kitap katkılarını da daha önce mahalleliye dağıtan Muhtar İbrahim Akçe'ye bir destek de CHP İzmir Milletvekili Kani Beko ve Alaşehir köy okullarına 23 kütüphane kuran, Karşıyaka ve çevresinde de okul ve semt merkezlerine de kitap katkısında bulunarak kütüphaneler açan Mavişehir Mahalle Muhtarlığı Kitaplık Sorumlusu Hasan Zeki Sungur'dan geldi.

kitap bağışı (1)-yenigünkitap bağışı (2)-yenigün

"Diğer muhtarlara emsal olmalı"

Yanında getirdiği kitapları muhtara teslim eden CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, "Mahalleyi ücretsiz kitala buluşturduğunuz ve aydınlatma çabalarına omuz verdiğiniz için sizi kutluyorum. Gerçekleştirdiğiniz halkçı girişimin diğer muhtarlara da emsal olmasını diliyorum" diyerek, bir kitabı ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi Küçük Ege için imzaladı.

kitap bağışı (3)-yenigün

Demirköprü Muhtarlığı'na kitap bağışında bulundan emekli Muharebe Albayı Hasan Zeki Sungur, "İhtiyaç maddeleri sıralamasında 235'inci sırada olduğu bilinen kitabın öcelikle çocuklara iletilmesi konusunda gayretinizi öğrendik. Mavişehir Muhtarlığı ve Sungur Kütüphaneleri Zinciri olarak kitap desteğinde bulunmayı kendimize görev ve sorumluluk bildik" diye konuştu. Sungur, Demirköprü Muhtarlığı'na yüze yakın kitap teslim etti.

Demirköprü Mahalle Muhtarı İbrahim Akçe, "Kitap dostlarının muhtarlığımıza olan kitap katkıları sayesinde mahallemize verdiğiniz kültür hizmeti nedeniyle çok mutluyum. İnanıyorum ki, günün birinde mahallemizden yeni Attila İlhanlar, yeni Hidayet Karakuşlar ve Osman Nuri Koçtürk gibi bilim insanları çıkacak. Demirköprü'de kitapsız tek hanenin kalmaması için elimizden ne geliyorsa yapacağız" ifadelerini kullandı.