Karşıyaka’da dünya evine girmek isteyenlere ikamet zorunluluğu getiriliyor

Karşıyaka Belediyesi Zübeyde Hanım Nikah Sarayı’nda yeni bir uygulamaya gidecek. Karşıyaka Belediye Meclisi’nde komisyonlarda oy birliğiyle gelen önerge doğrultusunda Zübeyde Hanım Nikah Sarayı’nda dünya evine girmek isteyen çiftlerin yarısının veya anne ile babalarının en az birisinin ilçede ikamet etme şartı getirilecek. 

Güncel 30.07.2021 - 18:40 30.07.2021 - 18:40

Karşıyaka Belediyesi  flaş bir karara imza atmaya hazırlanıyor. Kentin önemli simgelerinden olan Zübeyde Hanım Nikah Sarayı’nda dünya evine girmek isteyen çiftlere ilçede ikamet etme zorunluluğu getirilecek. Sarayda nikah kıymak isteyen çiftlerin anne veya babalarından birisinin de Karşıkaya’da ikamet etmesi yeterli sayılacak. Komisyonlarda oy birliğiyle gelen karar doğrultusunda bu şartları barındıranlar dışında randevu kalması halinde diğer çiftlerin de nikahı kılınacak. 

YÜZDE 50 ŞARTI

 Verilen önerge şu şekilde:
“Karşıyaka Belediyesi tarafından verilen nikah hizmetlerinde ve Zübeyde Hanım Nikah Sarayı’nda yapılacak nikah törenleri için verilecek randevularının yarısının; evlenme başvurusunda bulunan çiftlerden veya bunların anne veya babalarından en az birisinin ikametgah adresi Karşıyaka ilçe sınırları içinde olanlara ayrılması, kalan randevuların adres şartı aranmaksızın başvuruda bulunanlara verilmesinin oybirliğiyle kabulü hakkında Hukuk+Çocuk ve Aile Komisyonları Ortak Raporu.”

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@