03.04.2015, 21:00

Kaybolan evrak

Yaşadığımız bu alemde sık sık ilginç olaylara rastlamıyor değiliz... Bazıları kendinizin başından geçiyor. Bazen de dostunuzdan dinliyor veya gazetelerde okuyorsunuz.

Bu kez İzmir-İstanbul arasında yaşanan ilginç bir olay aktaracağım...
2015 yılında, teknolojinin en üst düzeyde olduğu ve “uzay çağı” yaşadığımız dediğimiz günümüzde, İzmir’deki spor kulübünden, İstanbul’daki federasyon merkezine yollanan kargo tam 14 ay sonra geri iade edildi…
Nasıl mı?
Bostanlıspor Kulübü tarafından Karşıyaka PTT’sinden, 28.01.2014 tarihinde Türkiye Basketbol Federasyonu’na gönderilmek üzere PTT Kargo’ya verilen evrak, tam 14 ay sonra, 28.03.2015 tarihinde Bostanlıspor Kulübü’ne “kısa bir özür notu”yla iade edildi...
Özür notu şöyle:
“Bostanlıspor Kulübü, 28/01/2014 tarih KP00352363747 barkot nolu gönderinizin postaya verildikten sonra postanın sevki sırasında THY Atatürk Havalimanı yetkililerince kurumumuza teslimi sağlanmamış ve posta torbasının akıbeti belirsiz kalmıştır. Yetkililerce yapılan araştırmalar sonucunda uzun bir aradan sonra gönderiniz bulunarak kurumumuza teslim edilmiştir. THY’den kaynaklı yaşanılan bu aksaklıktan dolayı bahse konu gönderinizi tarafınıza zamanında ulaştırmadığımızdan dolayı kurumumuz adına özür diler, bu ve benzeri aksaklıkların tekerrür etmemesi için gerekli hassasiyetin gösterileceğini bildirir, saygılar sunarız”
Altına da; TC PTT Genel Müdürlüğü Avrupa Yakası PTT Başmüdürlüğü kaşesi vurulmuş…
Yukarıdaki özür notundan da anlaşılacağı gibi devletin iki kurumunun hatası sonucu önce kaybolan, sonra bulunan kargo tam 14 ay sonra (1 yıl, 2 ay) yollanan adrese (Türkiye Basketbol Federasyonu) değil de, yollayan adrese (Bostanlıspor Kulübü) iade ediliyor.
Bu evrak nedir biliyor musunuz?
Basketbol maçındaki savunma yazısı…
Kulüp yetkilileri de "tüm evrakları yolladık, neden ceza verdiler diye düşünüyoruz? Meğer bizim “en güvenilir, devlet garantili” diye yolladığımız savunmamız uçakta kaybolmuş…" dediler...
Sade bir özürle geçiştirilen konuyu lütfen THY ve PTT Genel Müdürlükleri ve özellikle de Ulaştırma Bakanlığı el atsın!..
Kaybolan ve 14 ay sonra zarfın üzerine düşülen notla özür dilenen olayı, şakaya gelir tarafı da yok. Bu evrak TBF'ye ulaşmadığı için amatör bir kulüp olan Bostanlıspor ceza aldı.
Peki zamanında evrak ulaştırmayan ve bunu kaybeden sonra da aylar sonrası bulan ve kısa bir özür notuyla kapıya bırakan kurumların hiç mi suçu yok?
Bunlara cezayı bakalım kim verecek, merak ediyoruz…

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@