İzmir futbolunun kalbi Alsancak Stadı yeni yüzüyle bugünden itibaren Türk futboluna hizmet vermeye başlayacak. Yaklaşık 15 bin kapasitesiyle yeniden hizmet vermeye başlayacak olan Alsancak Stadı kentin stat konusundaki eksikliğini de gidermiş olacak.

Yıllardır tüm İzmir kulüplerine ev sahipliği yapmış, efsane isimlerin oynadığı stadın yıkıldığı zaman sonrasında çıkan AVM yapılacak dedikodularından tutun da Konak Belediyesi’nin bir dönem otopark yok gerekçesiyle sıkıntılı bir yapım aşmasından geçen Alsancak Stadı kentin futbol vizyonunda yeni bir sayfa açacak.

Başta Altay olmak üzere birçok kulübün yararlanacağı stadın Alsancak ekonomisine de katkı sağlayacağı bir gerçek. Özellikle maç günlerinde esnafında yüzünün güleceği bir gerçek.

Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı, Göztepe Gürsel Aksel Stadı ve Alsancak Stadıyla İzmir’in futbolda bir dönem yaşadığı stat sorunun da çözüleceğini göreceğiz. Yıllardır yapımı yılan hikayesine dönen Karşıyaka Stadının da artık inşaatının başlaması en büyük dileğimiz.

Nice şampiyonlukların yaşanacağı, nice zaferlerin elde edileceği Alsancak Stadı’nın isminin ne olacağını da bugün öğreneceğiz. “Mustafa Denizli Alsancak Stadı” şeklindeki duyumlarımız kadar stadın kullanım hakkının da kimde olacağı merak konusu…

Süper Lig'de mücadele eden Altay, 28 yıl daha intifa hakkına sahip olduğunu belirterek; "Stat bizim" derken, Altınordu 1962 yılında imzaladığı protokol gereği stadın yarısının kendisine ait olduğunu iddia ediyor. Bakalım, bu çekişme de sahibi devlet olan stadyumun paylaşımı nasıl olacak? Ancak şu bir gerçek ki; ne olursa olsun kazanan İzmir olacak.