Kılıçdaroğlu bugün CHP Genel Merkezi'nde gençlerle bir araya geldi. Sonra gençlerle birlikte açıklama yapan Kılıçdaroğlu, sözü mağdur olan gençlere verdi. 

''Onlara özür borcumuz var. Yetkililere sabahtan beri ulaşamıyoruz. Bakan beye ulaşamıyoruz'' diyen Kılıçdaroğlu, bakanlığın Danıştay'ın kararına uymadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, ''Adaletin olmadığı yerde huzur olur mu? Bu çocukların hakkını çalmak kimin hakkıdır? Buna hepinizin itiraz etmesi lazım. 84 milyonun itiraz etmesi lazım. Babaların annelerin çocuklarını nasıl yetiştirdiklerini hepimiz biliriz. Anne babaların haklarını çalmak kimin hakkıdır? Daha önce benzer olaylar çıkınca Danıştay bir karar verdi. Bir puan aralığı belirliyor. Yazılıda alınan puanla mülakatta verilen puan arasında bir aralık belirlemeleri gerekiyor. Danıştay'ın kararına uymuyorlar. Bütün siyasi partiler, Danıştay'ın kararına uyulması için görüş birliğine vardılar'' sözlerini sarf etti.

Mülakatı kaldıracağız

İktidar geldiklerinde mülakatı kaldıracaklarını söyleyen CHP Lideri açıklamalarını, ''TBMM'nin milli eğitim kararına, Danıştay kararına uymayacaksınız; çalışkan öğrencilerin hakkını yiyeceksiniz. Sonra bana adaletten bahsedeceksiniz? Bu çocuklarımızın haklarını savunmak benim boynumun borcudur. Saray'da bunu çok iyi bilsin. Birilerinin haklarını birilerine yedirmeyeceğiz. 

İktidar olduğumuzda mülakat belasını kaldıracağız'' diyerek bitirdi.

Ne olmuştu?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'na giren binlerce aday, yüksek puan almalarına rağmen yapılan mülakatlarda düşük puan alarak atanamamış, sosyal medyadan yaşanan duruma dair tepki göstermişti. CHP lideri, dün yaptığı paylaşımda "Kul hakkı nedir? Kul hakkı budur!" mesajıyla mağdur olan gençlerle ilgili adım atacağını açıklamıştı.