İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Abdülsamet Baskak geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Engellilerle ilgili gönüllü çalışmalarda her zaman etkin olan Baskak geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizinin ardından hastaneye yatırılmıştı.

Tedavi sürecinde sevenlerinin yalnız bırakmadığı Abdülsamet Baskak bugün geçirdiği kalp krizi sonucu kurtarılamayarak yaşama veda etti.

Kent Konseyi'nden Baskak için açıklama

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Abdülsamed Baskak için İzmir Kent Konseyi bir açıklama yayınladı.

Sedat Peker Demirören dosyasını açtı! Şok açıklamalar Sedat Peker Demirören dosyasını açtı! Şok açıklamalar

Cenazenin saat 17'de  İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'nden memleketine gönderileceğinin belirtildiği açıklamada Baskak'ın kısa özgeçmişi de paylaşıldı. Açıklamanın tamamı şöye:

"Değerli Paydaşlarımız, Engelli Meclisi Başkanımız ve aynı zamanda Engelsiz İzmir Yürütme Kurulu üyemiz  Abdülsamet Baskak, geçirdiği kalp krizi sebebiyle aramızdan ayrılmıştır. Aslen Denizli'li olan Abdülsamet Baskak 1956 yılında Bilecik'te doğmuştur.2005 yılında yaşadığı sağlık problemleri sebebiyle memuriyet hayatını bırakarak, engelli hakları konusunda faaliyet gösteren derneklerde gönüllü olarak çalışmaya başlamıştır. İki dönem Karabağlar Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanlığı yaptıktan sonra 2019-2022 yıllarında İzmir Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı olarak  görevine devam etmiştir. Özellikle "Engelli Hakları" konusunda çeşitli paneller, çalıştaylar ve seminerler düzenlemiş, özel gereksinimi olan bireylerin sosyal hayata uyum sağlayabilmeleri noktasında bir çok etkinliğin öncüsü ve paydaşı olmuştur. Ailesinin ve tüm sevenlerinin başı sağolsun."

Not: Cenaze, saat 17.00 da İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğünden memleketi olan Denizli'ye gönderilecektir.  Abdülsamed Baskak Başkanımızı uğurlamak isteyen dostlarımızın bilgisine...