Kılıçdaroğlu, “diktatörleri indireceğiz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin almış olduğu 364 yeni otobüsün, hizmete alınış töreninde konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Millet İttifakı'nda ilk 6 ay da çok şeyler değişecek. Ampulü patlatacağız, yeninden güneş doğacak. Tam vakti. Diktatörleri indireceğiz” dedi.

Yerel Politika 25.06.2021 - 17:15 25.06.2021 - 17:15

Halime ERDOĞAN / YENİGÜN  Ödemiş Katı Atık Entegre Tesisi, Bornova Havuz İzmir, İklim Duyarlı Tarım Merkezi açılışının ardından 364 otobüsün hizmete alınış törenine katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, günü değerlendirerek, “Bugün 4 ayrı açılış yaptık, toplam yatırım bedeli 1 milyar liranın üzerinde. Son derece mutluyum. Tarımdan sanayiye kadar birçok alanda enerji harcıyor. 364 otobüs tek seferde almak ve bundan sağlanan tasarrufu İzmirliler ile paylaşmak aslında İzmirlilere hesap vermektir. Harcanan tüm kuruşlar sizin paranızdır. Bunları en verimli şekilde kullanmak belediye başkanlarının görevidir. Yerel seçimler öncesi CHP'li belediyeler oy vermeyin, yatırım yapmaz, halka gitmez, yatırımlar kesilir dediler. Biz göreve geldiğimizden beri bunun tam tersi oldu. Dostlarımız ile iktidar olduğumuzda aile destekleri sigortasını getireceğiz. Türkiye genelinde CHP'li olsun ya da olmasın, nerede bir çocuk açsa nerde bir aile geçim sıkıntısı yaşıyorsa o sorunu çözeceğiz. Size sözümüz söz. Anadolu coğrafyasında yoksulluğu sonlandıracağız. Bizim ülkemizde, topraklarımızda, yurdumuzda, al bayrağımızın altında hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Belediyeler ve Millet İttifakı ile birlikte demokrasiyi geliştirerek biz bunu yapacağız. Belediye başkanımız nasıl size hesap veriyorsa, iktidar olduğumuzda göreceksiniz her kuruşun hesabını yine size vereceğiz” diye konuştu.

“DİKTATÖRLERİ İNDİRECEĞİZ”
İlk seçimde iktidar olacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bütün dünyaya demokrasi açısından örnek olacağız. Bütün dünya şu gerçeğe tanık olacak, otoriter bir rejimi demokratik yollarla Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşları değiştirdi diyecekler. Biz gençlerimiz ile birlikte özellikle 6 milyon 300 bin gencimiz ilk kez oy kullanacak. Bu gençler sandığa gidecekler. Bu gençler demokrasiyi getirecekler. Bu gençler ülke sevgisini getirecekler. Bu gençler ayrıştırmaya karşı olan gençler. Bu gençler bizim bugünümüz ve geleceğimizi olan gençler. Bu gençler bu ülkeye inançla kararlılıkla umutla demokrasiyi getirecekler.  Asla umutsuzluğa kapılmayın, yol yakındır. Diktatörleri indireceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ”
Z Kuşağına seslenen Kılıçdaroğlu, “Türkiye'nin onurunu koruyacağız. Bizim en büyük gücümüz sizlersiniz. Sizler güç verdikçe bizim yapamayacağımızı hiçbir şey yok. Demokrasi konusunda sizin gücünüz ve desteğiniz ile gerçekleştireceğiz. Bütün uşaklardan oy istiyorum. A kuşağından Z kuşağına kadar. Demokrasiyi savunan, demokrasiye aşlık olan her vatandaşımdan… Geçmişte hangi partiye oy verdiyse verdi, şimdi bir yol ayrımındayız. Demokrasiyi mi seçeceğiz, otoriter yönetimi mi seçeceğiz? 83 milyonu seviyorum, 83 milyona hizmet edeceğim. Bu benim en büyük hedefim en büyük arzumdur. Özellikle gençlerimizde acaba yurt dışına mı gideyim, yurdumda mı kalayım diye kaygılar oluyor. Ama o genç kardeşlerimize sunu söylüyorum: Hiç umutsuzluğa kapılmayın Mustafa Kemal'in bize vasiyetidir Türkiye'yi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Bunu sizlerle birlikte yapacağız, birlikte güzel Türkiye'yi yeniden demokratik anlamda inşa edeceğiz. Biz birlikteyiz, birlikte mücadele edeceğiz. Türkiye rahat enfes alacak. Millet İttifakı'nda ilk 6 ay da çok şeyler değişecek. Ampulü patlatacağız, yeninden güneş doğacak. Tam vakti!” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@