CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Çiftçi zarar ederse hep beraber aç kalırız” şeklinde konuştu.

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde kadın üzüm üreticileri ve işçileri ile bağda bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Çiftçi zarar ederse hep beraber aç kalırız” dedi.

Kılıçdaroğlu kadın çiftçilerle 1 yenigün

Turgutlu'da 4 spor tesisinin açılışı yapıldı Turgutlu'da 4 spor tesisinin açılışı yapıldı


Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Manisa’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıgöl ilçesi girişindeki üzüm bağında kadın çiftçilerle bir araya geldi. Çiftçi kadınlar, Kılıçdaroğlu’na simit ve çay ikram etti. Burada üreticilerin sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, üzüm fiyatlarına ilişkin de "Burada olması gereken şu; dönüm başına maliyet çıkacak. Üstüne makul bir kâr koyacaksınız. Diyecek ki, ‘Ben hükümet olarak üzümü şu fiyattan alıyorum; maliyet artı kâr. Bunun üstüne ihraç ediyorsa satsın ama onun altına fiyat düştüğü zaman ‘Ben satın alacağım’ diyecek ve çiftçi hiç zarar etmeyecek. Çiftçi zarar ederse hep beraber aç kalırız. Sanmayın ki sadece siz dertlisiniz. Diğer bölgede çiftçilik yapanlar da aynı dertleri yaşıyor” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu kadın çiftçilerle yenigün

“Siz üretmezseniz ülke batar”


Kılıçdaroğlu, sorunlarından bahseden çiftçilere, “Umutsuz olmayın, biraz sabredin. Bu sandık gelecek. Sandık gelinceye kadar ben de arkadaşlarım da bütün çiftçilerin hakkını hukukunu savunmak zorundayız. Siz üretmezseniz biz aç kalırız. Çiftçiye yeteri kadar destek verilmediği için dışarıdan mercimeği, nohudu getiriyoruz. Siz üretmezseniz ülke batar” dedi.
Kılıçdaroğlu daha sonra kadın çiftçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.