06.05.2017, 07:50

Kilogram…

Bir zamanlar “Tütün ambarı” olan ve ülkenin tütününü karşılayan ancak kota konmasının ardından kısa bir süre sonra “Zeytinin başkenti” durumuna gelen Akhisar’da, yıllardır büyük bir iştahla yenen köfte artık popüler.
Bunun tek nedeni, Akhisarlı Köfteci Ramiz’in oğullarının, babalarının yaptığı ve kömür ızgarasında pişen, tadına doyulmayan “Akhisar Köftesi”ni ülkemizde değil, dünyanın pek çok yerinde tanıtması.
Bugün 3 ülkede, 31 ilde 145 şubede hizmet veren Ramiz, yepyeni bir marka ile de yine “ızgarada pişen lezzetleri” sevenlerin karşısında.
Bu kez “kilo” ile satış konseptiyle birbirinden lezzetli ve taze ürünleri müşterilerine sunmayı hedefleyen Ramiz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Birol Taşkınlar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bircan Taşkınlar, Yönetim Kurulu Üyeleri Birtan Taşkınlar ve Bülent Taşkınlar'ın bilinmeyen bir yönü de spora olan katkıları ve eski birer sporcu olmaları. Hepsi üniversite, ikisi avukat olan kardeşlerin ortak sevdası da Akhisarspor…
Dört kardeş de futbol oynadı. Birol Taşkınlar döneminin en ünlü futbolcusu olarak milli formaya kadar uzandı. Birtan ise Akhisarspor’da futbol oynarken, basketbol takımının formasını da başarıyla giydi. Bircan, sporun tüm branşlarını öğrenirken, Bülent de sahalarda oldukça ter döktü.
Akhisarspor’dan başlayan, Akhisar Belediyespor’a kadar uzanan dönemlerde yeşil-siyah renklere gönül vererek, desteklerini sürdüren “Taşkınlar ailesi” forma reklamıyla da hatırı sayılır rakamları ödedi. Bunların hepsini bir sevda uğruna yaptıklarını belirten Ramiz ailesi, Kayalıoğlu Mahallesi, Akhisar Organize Sanayi Bölgesi Girişi Shell Akaryakıt İstasyonu yanındaki Kilogram ile de yine sporun hizmetinde olmaya devam edecekler.
Nasıl mı?
2.500 Metrekarelik alanda aynı anda 800 kişinin yemek yiyebildiği, kilo ile satış konseptiyle birbirinden lezzetli ve taze ürünleri müşterilerine sunan kilogram, pişmiş ya da pişmemiş ürünleriyle de çok çeşitliliği hedefliyor. Türk damak tadına uygun et ağırlıklı ürünlerinin yanı sıra; köfte, piliç, sucuk, steak ve şarküteri ürünlerini kilo ile müşterilerine sunuyor. Lezzet ve kaliteli yaklaşımıyla hizmet veren mekânın uygun fiyatlarıyla da oldukça dikkat çekiyor. Ayrıca restoranda yerel ürünlerin satışı da şarküteri bölümünde yapılıyor.
Bunların sporla ne ilgisi var diyeceksiniz?
Var…
Bir kere, spor kafilelerine özel yer ayrılıyor. Özel menüler hazırlanıyor ve çok ekonomik fiyatlarla sporculara hizmet veriliyor.
Karayoluyla deplasmana çıkacak başta futbol olmak üzere tüm spor branşı kafilelerine özellikle duyurmak gazetecilikten öte, spor adamı olarak da görevim diye düşünüyorum.
Hem lezzetli, hem ekonomik, hem de ferah bir ortam… Üstelik de sporcuya özel menü…
Bir taşta birkaç kuş vurmak buna denir…
Bircan beyi orada yakalarsanız, hoş sohbetine doyamayacaksınız… Aynı zamanda TFF üst düzey temsilcisi olan Birtan Taşkınlar’dan spor muhabbeti yapabilirsiniz. Türkiye’de tanımadığı spor adamı yok gibi... Bülent kardeşimizden de marka ile istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz…
Spor kafileleri için “bulunmaz Hint kumaşı” derler ya… Aynen öyle…
Deneyin, tadına hayran kalıp da, sürekli yol değiştirip, yolculuğunuzu Akhisar üzerinden yapacağına eminim…
Akhisar’ın bir girişinde Ramiz, diğerinde Kilogram…
Şanslısınız…

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@