ABD'li televizyon ünlüsü Kim Kardashian, Marvel'ın yeni hiti Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok'tan (Spider-Man: No Way Home) spoiler verince sinemaseverlerin hışmına uğradı.

Instagram'da 274 milyonu aşkın takipçisi bulunan Kardashian, 27 Aralık gecesi filmi izlerken çektiği iki fotoğrafı hikayede paylaştı.

Kardashian yaptığı hatayı fark edip gönderileri hızla silse de tepkiler gecikmedi. Bazı Marvel hayranları henüz sinema salonuna gitmediklerini, bazılarıysa Kovid-19 pandemisi sebebiyle filmin dijital yayın platformlarına gelmesini beklediklerini söyleyip Kardashian'ı eleştiri yağmuruna tuttu.

Twitter'da serenearaya adlı bir kullanıcı şöyle yazdı: Kim Kardashian'ı takip bile etmiyorum. Instagram'daki hikayelerine bakmaya karar verdiği an Örümcek-Adam'ın bütün spoiler'larını paylaştı. Daha önce hiç kimseden bu kadar nefret etmemiştim.

Yine bir Twitter kullanıcısı "Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok'u mahvettiğin için teşekkür ederim Kim Kardashian" dedi.

goalstone22'de Kardashian'ın ev sinemasından fotoğraf paylaşmasına işaret edip "filmin sürprizini ayrıcılığıyla bozduğunu" savundu.

Tom Holland, Zendaya ve Benedict Cumberbatch'in rol aldığı Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok, 17 Aralık'ta vizyona girdi.

Film yayımlandığı gün Türkiye'de 296 bin 623 kişi tarafından izlenerek tüm zamanlar en yüksek yabancı film açılış rekorunu kırdı.

Sony ve Marvel'ın ortak yapımı ayrıca 1 milyar dolar (yaklaşık 12 milyar TL) hasılatı geçerek pandemi döneminde bu başarıyı yakalayan ilk film oldu. 2019'da vizyona giren Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi’nden (Star Wars: The Rise of Skywalker) bu yana söz konusu baraj geçilemiyordu.