TÜGVA hakkında ortaya çıkan son belgelerin sahte olması olasılığını göz önünde bulundurarak araştırma yapan Murat Ağırel köşe yazısında da buna yer verdi. TÜGVA Başkanı Enis Eminoğlu da belgelerin doğru olduğunu içeriden yedeklenerek sızdırıldığını kabul etti. Murat Ağırel'in yazısına göre; 

''Belgelerin içeriden sızdırıldığını kabul etmeden önce TÜGVA Başkanı Enis Eminoğlu ile de görüştüm. Ortaya çıkan şeylerin yalan olduğunu vakfa kumpas kurulduğunu söylemişti.
Ben evrakları incelemeye devam ettim ve doğrulattığım iki belgeyi de yayımladım. Halen de bunları araştırmaya devam ediyorum.
Şimdi gelelim beni şaşırtan dosyaya…Adı: İş takibi dosyası
İçinde görevli isimler var ve görevli oldukları konu belirtilmiş.
Görev tarihi olarak 13 Aralık 2016 yazılmış.
Görevin konusu ise “Kim Milyoner olmak ister yarışmasına katılacak bayan katılımcı sayısı” ve her çarşamba günü öğleden önce kadın katılımcılarının programa kaydı yapılması istenmiş karşısında da “yapıldı kaydı” yazılmış.
Uzunca düşündüm…
Acaba yarışmaya izleyici mi gönderiliyor, yarışmacı mı diye araştırmaya başladım.
Bu yarışma programı 2011 yılından itibaren ATV ekranlarında yayınlanmaya başladı. Adı değişti, yapımcı şirket battı vs.
Belgeleri tekrar inceledim ve belgeleri gönderen kişiye yine ulaştım.
Bu dosyayı sordum, şu iddiaları öne sürdü:
“Evet bizzat ben şahidim. Esad Erdoğan koordinasyonunda kişiler gidiyordu. Gelir olur ise bir kısmı vakfa olacak şekilde ayarlama yapılıyordu. Şu an EPİAŞ’da çalışan o dönem Genel Başkan Yardımcısı Suat Kır yapıyordu. Sonra Rabiya (Kazak) hanıma bu görev verildi. Suat’ın bırakmasının sebebi Yunus Becit’in eşinin yarışmaya katılması oldu. Suat Kır daha önce Berat Albayrak’ın özel kalem müdürlüğünü yapıyordu.”

Belgede belirtilen tarih aralarında çıkan yarışmacıları araştırdım, inceledim. İlginç isimler karşıma çıktı.
Gerçekten TÜGVA üyeleri ve yönetim kurulu üyeliği yapmış kişinin eşi yarışma programına yakın aralıklarla katılmış.

Mesela TÜGVA yönetim kurulunda yer almış birçok devlet bankasının işini yapan Papillon Ajansın sahibi Yunus Becit’in eşi gerçekten 22 Nisan 2017 tarihinde yarışma programında yer almış.

whatsapp-image-2021-10-15-at-12-45-42

TÜGVA üyesi Şerife Tuğçe Doğan, 11 Mart 2017 tarihinde katılmış. Hatta programın reklamında TÜGVA üyesi olduğu da özellikle belirtilmiş.

whatsapp-image-2021-10-15-at-09-35-21-1

Yine katılan Hicret Kızılkaya 25 Mart 2017 tarihinde programa katılmış.

whatsapp-image-2021-10-15-at-09-35-21

Hemen daha önce röportaj için Genel Merkez toplantısında yer alan Yunus Becit’e ulaşmaya çalıştım. Ne şirketinden ne de cep telefonundan ulaşabildim. TÜGVA Genel merkezini aradım. Sordum, “Yaptığımız açıklama haricinde bir açıklama yapmayacağız” dediler. TÜGVA Mütevelli Heyeti Üyesi, AKP İstanbul İl Yönetimindeki Rabia Kazak’a sordum bu iddiaları yalanladı.''