Yıllardır 3. lig girdabında can çekişen, transfer yasaklarıyla boğuşan, stat sorununu çözemeyen Karşıyaka 109’ncu yaşına da buruk girdi. 1 Kasım 1912’de bir zeytin ağacının altında Kadızade Zühtü Işıl, Kadızade Raşit, Süreyya İplikçi, Refik Civelek, Osman Nuri ve Örnekköylü Hüseyin'den oluşan 6 Karşıyakalı gencin kuruluşuna öncülük ettiği Karşıyaka Spor Kulübü 109. yaşında da futbolda yine hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor.

Sezon öncesinde transfer yasağını kaldırıp 12 futbolcuyu transfer eden, işin başına da teknik direktör Cüneyt Biçer’i getiren Karşıyaka’da alınan kötü sonuçların ardından göreve gelen teknik direktör Ahmet Taşyürek de uykusuz geceler yaşıyordur şu aralar…

Adını birçok futbolseverin ilk kez duyduğu Karaköprü Belediyespor’a kendi sahasında 4-1 yenilen Karşıyaka’da işlerin iyi gitmediği ortada. Futbol olarak vasatı aşamayan, mücadele etmeyen, oyundan çıkan oyuncunun formayı yere fırlatacak kadar çığırından çıkmış bir takımın yeniden disipline edilip form tutması için yönetimin verdiği kadro dışı kararı belki de şu aşamada doğru.

Ama disiplin ve takım olma yolundan çok uzak bir görüntü sergileyen bu takımın başındakilerin hiç mi suçu yok? Bu transferleri yapanlar, kulübü yönetenler, bu kararları alanlar neden sezon öncesi, “transfer yasağını kaldırdık” derken ki; verdikleri pozları şu aralar veremiyorlar!

Yıllardır transfer yasaklısı olarak belli bir kadroyla mücadele eden, transfer yasağı kalkınca da 12 oyuncu alan Kaf Kaf’ın bu transferleri kimin tavsiyesiyle yaptığı gerçekten merak konusu. Bu takımı ileriye götürecek, hedefe koşturacak oyuncular yerine sıradan isimlerin kadroya katıldığı Kaf Sin Kaf, sahada da daha da sıradan bir takım olmuş…

Futbol şubesinde istifanın yaşandığı, ilk 10 haftada 2 teknik adamın değiştiği, kadro dışı bırakılan futbolcuların olduğu Karşıyaka komada yaşam mücadelesi içinde. Başkan Turgay Büyükkarcı ve yönetiminin futbolda başarısız olduğu gün gibi ortada. Git gide sıradan bir takım olan Karşıyaka’nın futbol maçlarına artık 400-500 kişi anca ya gidiyor ya gitmiyor! Ahmet hocanın da şu aşamada yapabileceği çok da bir şey yok gibi. Elindeki oyuncu kadrosunun kalitesi bu seviyede. Karşıyaka’da başkan ve yönetim kurulu şimdiden işi sıkı tutmaz ve gerekli önlemleri almazsa, filmin sonu iyi bitmeyecek gibi görünüyor!