Birileri bana 2020 yılında yaşayacaklarımızı önceden söyleseydi, kesinlikle inanmazdım. Yok, fazla ciddiye almazdım diyelim. Çünkü benim her fikre “olabilir mi” diye yaklaştığım bir yanım var.

Corona-19 gibi kitlesel virüs salgınını ancak filmlerde görmüşüz.

Evet, evet bu yüzyılda, uzaya gidip geliniyor, canlılar klonlanıyor, organ nakilleri yapılıyor ve ufacık aletlerle dünyanın her köşesine bağlanıp görülebiliyor.

Ve insanoğlu, bilim insanları bir virüs karşısında çaresiz kalıyor. Üstelik tüm dünyada!

Şaka gibi değil mi. Ama ölümün şakası yok.

İnsanoğlu her şeyi çözebilme yetisine sahip bilimin bu kadar ilerlediği zamanda, böyle kitlesel bir çaresizlik şüphe uyandırıcı geliyor bana.

Yarasaları, atları, böcekleri yiyen bir toplumu karalamak mantıklı değil. Çin gibi dünyaya çalışkanlığı ile hükmeden bir toplumun kendilerine özgü kültürel yemek anlayışı yüzyıllardır var. Salgının bu tip bir nedene bağlanması saçma geliyor…

 

İnsanların robotlaşan hayatlarından sıyrılıp tekrar doğaya ve Tanrısal özlerine, dönmeye başladığı bir zamanda böyle bir salgın ne kadar da talihsiz oldu.

Gıdaların doğalını, yaşamların gerçeğini arayışa koyulduğumuz, özgürlük ve sevginin hiçbir şeyin yerini alamadığı fikrine uyandığımız 2020 yılında başımıza gelene bak. Dünyadaki kapital sistemin çöküşe başladığı bu yıllarda hem de!

 

Kapitalizmin ikinci aşaması mı bu tür bir salgın acaba? Biri düğmeye bastı ve

“İnsanlar uyanıyor derhal bir kölelik sistemi daha bulun” mu dedi?

Tıpkı silahları üretip satamayınca savaş çıkaranlar gibi. Talebe yönelik değil, arza yönelik tüketim toplumu oluşturmak. Doğrusu bu ticarette bile savaşmamak gibi bir seçenek var.

Ama virüs üreterek ilacı satmak. Sanırım tohumların kalitesini bozup insanların kanser olup ölmesini bekleyecek vakitleri kalmadı. Derhal ölsün istiyorlar. Ya da itaat!

Tam bir kölelik sistemi!

 

Bir güç insanlığı yönetiyor. Eskiden ülkeler, küresel güç olma yönünde, birbirleri ile rekabet içindeydiler. Artık o rekabeti yöneten de bir güç var sanırım.

Uyanışa karşı gelen, kontrol etmeye çalışan bir güç.

 

Bu yüzyılda artık topla tüfekle olmayacak savaşlar. Artık insanı kendisiyle savaştıracaklar.

Sağlığımızla, aklımızla, zaaflarımızla, genlerimizle oynayacaklar.Korkmayın.

Panik yapmayın, akıllı olun. Önlemlerinizi alın, bol bol okuyun, okutun.

Ve yeni dünya sistemi geçişine hazır olun.