Konak Belediyesi’nin haziran ayı meclis toplantısında Konak Belediye Başkanı Abdül Batur son bir ayda belediyenin yaptığı çalışma ve hizmetleri anlattı.

Konak Belediye Meclisi haziran ayının ilk toplantısını Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un yönettiği oturumu CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından, İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar, İYİ Parti Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Tansu, MHP Konak İlçe Başkan Yardımcısı Kayhan Derya ve Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Taner Deniz de takip etti. Başkan Batur, meclis açılışında Konak Belediyesi’nin geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği çalışmaları detaylı bir sunumla anlattı. Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Sosyal Yardım İşleri, Kadın Aile, Kültür ve Sosyal İşler, Ar-ge, Veteriner İşleri gibi aktif müdürlüklerin bir aylık çalışmalarını aktaran Başkan Batur, her ayın ilk meclisinde belediye çalışmalarının bir sunumunun gerçekleştirileceğini belirtti.

Konak’tan çevre atağı

Karşıyaka'da toplu iş sözleşmesi imzalandı Karşıyaka'da toplu iş sözleşmesi imzalandı

Büyükşehir’le karar birliği

“Bu parselle ilgili serüven 2008 yılında başlanmış. Daha sonra devam eden mahkeme süreleri ve 2019 Şubat ayında ilgili firmaya inşaat ruhsatı verilmiş. Biz göreve geldikten sonra alan çalışmasına baktığımızda ve çevresel etkileri değerlendirdiğimizde 154 metrelik siluet tespit ettik. 134 metreye düşürdük. Daha sonra yeni çıkan yönetmelik değişikliğiyle tüm yükseklik tespitlerinin belediyelerce tespit edilmesi ve değiştirilmesi için değişiklik yapıldı. Biz kararı Büyükşehir Belediyemize gönderdik. Biz hiyerarşiye uyuyoruz. Zaten mahkemeye intikal etmiş bir konu. Biz zaten 154 metre kararını uygulayamayız, çünkü Büyükşehir tarafından verilen 84 metre kararı var. Bizim bu karara uymamızda fayda var. Mahkeme bu kararı verecek. Biz de mahkeme ne karar veriyorsa onu uygulayacağız.”