Konak Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin ilk günü, ilçenin dört bir yanında 23 Nisan coşkusunu yaşattı.

Konak Belediyesi’nin 23 Nisan etkinlikleri tüm Konaklı çocuklara bayram coşkusunu doyasıya yaşatırken etkinliklerin ilk gününde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim Yarışması Ödül Töreni çocukların neşesine neşe kattı. Konak Belediyesi Basmane Başkanlık Ofisinde düzenlenen törende Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, çocukları karşılarken 23 Nisan’da tüm çocuklar adına başkanlık koltuğunu temsili olarak devralan Minik Başkan Derin Kırkar da Başkan Batur’a eşlik etti. Ödül törenine yarışmada dereceye giren çocuklar, aileleri, öğretmenleri ve Konak Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı. Yarışmaya katılan tüm çocukları kutlayan Başkan Batur, “Katılan bütün çocuklarımız bana göre birincidir. Bundan sonra Atatürk ilke ve devrimleriyle ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağız. Çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğine ışık tutacak projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

Gözden kaçırmayın

ESHOT Genel Müdürlüğü 1 kalem (1000 adet) akü satın alacak ESHOT Genel Müdürlüğü 1 kalem (1000 adet) akü satın alacak

Ödüller sahiplerini buldu

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim Yarışması’na Konak ilçesi sınırları içindeki ilkokul 1-2-3 ve 4’üncü sınıflarda okuyan öğrenciler katıldı. Jürinin 44 okuldan katılan 88 resmi değerlendiği yarışma sonucunda, birinci sınıflar kategorisinin birincisi Vasıfçınar İlkokulu’ndan Mustafa Ali Özer olurken, ikincilik ödülünü yine aynı okuldan Yağmur Polat kazandı. 1. Sınıfların üçüncüsü Hakimiyeti Milliye İlkokulu’ndan Öykü Sarıkaya oldu. Aynı okuldan Ariya Çelik ise Jüri Özel Ödülü’nü aldı. İkinci sınıflar kategorisinde Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndan Deniz Akbaş birinci, Saliha Hüseyin Özyavuz İlkokulu’ndan Mahmut Ali Akdemir ikinci, Vasıfçınar İlkokulu’ndan Nursema Güler üçüncü olurken Hakimiyet-i Milliye İlkokulu’ndan Ada Dindar Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Üçüncü sınıflarda birinci, Vasıfçınar İlkokulu’ndan Mustafa Mısri, ikinci, Sarıkamış İlkokulu’ndan Alara Aratlı, üçüncü ise Vasıfçınar İlkokulu’ndan Üveys Davullar oldu. Jüri Özel Ödülü Halitbey İlkokulu Efe Bartu Tire’ye verildi. Dördüncü sınıflarda da Saliha Hüseyin Özyavuz İlköğretim Okulu’ndan Yasin Akpınar birincilik, Mersinli İlkokulu’ndan Esin Gültekin ikincilik, 80. Yıl İlkokulu’ndan Mete Eskici üçüncülük, Meliha ve Doğan Akad İlkokulu‘ndan Gülşen Elif Meydan Jüri Özel Ödülünü aldı.            

konak bld yenigün 4

Dünya birincisi de sergiyi izledi

 Dünyanın dört bir yanından 8 bin 500 kişinin katıldığı Uluslararası İngilizce Caribou Matematik Yarışması’nda iki birincilik kazanan, Necati Bey İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Mehmet Ali Efe Yanar da sergiyi izlemeye gelenler arasındaydı. Hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu hem de Türkiye’yi temsil ettiği uluslararası yarışmada aldığı birinciliğin mutluluğunu arkadaşları ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’la paylaştı.

Kültürpark’ta çocuklara özel şenlik

Güzelyalı’da rengarenk 23 Nisan

 Konak Belediyesi’nin 23 Nisan etkinlikleri Kültürpark’ın ardından Güzelyalı Parkı’nda devam etti. Parkta düzenlenen, Bahçeşehir Üniversitesi Kreatif Endüstriler Araştırma ve Uygulama Merkezi Moda Teknolojileri ve Tasarım Koordinatörü Fırat Neziroğlu’nun çocuklarla birlikte gerçekleştirdiği “Birbirimize Görünür Ağlarla Bağlıyız” dokuma performansı hayran bıraktı. Performansın ardından gösterilerini sergileyen Bulgaristan ve Ukrayna’dan gelen halk dansları ekipleri Güzelyalılılardan büyük alkış aldı. Şef Ferda Yılmaz yönetimindeki Konak Belediyesi Çok Sesli Çocuk Korosu, illüzyonist Bilgehan Duman’ın hayran bırakan gösterisi, Firuze Güreşir Emreyurt eşliğinde Kristal Dans Akademisi dans gösterisi de ilgiyle izlenirken etkinlik finalinde Serdar Emreyurt’un DJ performansında tüm çocuklar gönüllerince eğlendi. Öte yandan Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencilerinin karma resim sergisi de büyük beğeni topladı.