27.07.2021, 04:00

Koronavirüs tatilden döndü!

İnsanoğlu çok acımasız oldu!
Aslında; düne kadar “insanların bencillik duygusu” sözcüğünün arkasına sakladığı, çok soğuk bir kelime olduğu kullanmamaya özen gösterdiği “asıl kelime acımasız davranışlardır…”
Bunu da geçen günlerde yaşanan “uzun tatil döneminde, acımasızca yaşadık!.”
Ne maske ne mesafe ne de insanların hijyenik bir ortamda yıkanabilecekleri yer vardı…
O anda tatil ve deniz, orada bulunan kişiler için çok önemliydi!.
Dün tatil yaşamı bitti, kimisi ailesinin yanına kimisi de iş yerine döndü…
Hem de ne dönüş!.
Ceplerinde, sırt çantalarında taşıdıkları “Koronavirüsün mutasyona uğramış kardeşleri ve Rusya’dan ithal edilen Delta Virüsü, Covid 19 ile sokaklarda gezecekler. Toplu ulaşım araçlarını kullanacaklar…”
Aşı olmaktan kaçınan, maskesiz denize girmekten, gece kulüplerinde hiç bir önlem almadan eğlenmekten vazgeçmeyen kişilerin, iş arkadaşlarına, ailesine ne kadar zarar verdiğini bu hafta sonunda “Sağlık Bakanlığı’nın açıklayacağı veriler”den öğrenecekler…
Bu uzun tatil dönemi sonunda “acımasızca (bencil) davranışlarımızın” çocuklarımızı da nasıl etkileyeceğini bile düşünmedik. “Önlemsiz tatil” nedeniyle “vaka sayıları tekrar rekor kıracak…”
Milli Eğitim Bakanlığı’nın “eğitimin başlangıç olarak belirlediği 6 Eylül tarihi” hayal olacak…
Eğitim uzmanları ise; “Bir yıl daha uzaktan eğitim devam ederse, bir nesli kaybedeceğiz” iddiasında bulunuyor. Savunulan bu tez bile içinde bulunduğumuz dönemin ve çocuklarımızı ne kadar sıkıntılı günlerin beklediğini gösteriyor.
Seneye yine bayramlar gelecek, tatiller yapılacak ancak bu yıl olduğu gibi “kendimize, çocuklarımıza, çevremizdeki insanlara karşı acımasız davranışlar içinde bulunmazsak!.”
Haftaya buluşmak dileği ile…


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@