Kraliyet üyeleri her ne kadar kendi kurallarına göre yaşasa da söz konusu aşk olunca sınırlar kendiliğinden kalkıyor.

Öyle ki evlenmek için kraliyet yasalarını çiğneyen de var, ayrılıp tekrar barışanlar da. Prens William ve Kate Middleton'dan, İsveç Prensi Carl Philip ve Prenses Sofia'ya dek kraliyet üyelerinin peri masallarını andıran tanışma hikayeleri nedir?

Pierre Casiraghi ve Beatrice Borromeo yenigün
Pierre Casiraghi ve Beatrice Borromeo


Milano'daki Bocconi Üniversitesi'ne giden Pierre Casiraghi ve Beatrice Borromeo çifti, mayıs 2008'de çıkmaya başlamış. 2008'de başlayan ilişkilerini 2015 yılında düğünle taçlandıran ikiliden; Prenses Grace Kelly ve Prens Rainier'in torunu Monako Prensi Albert'in yeğeni olan Pierre Casiraghi Monako tahtının yedinci sırasında yer alıyor. Beatrice Borromeo ise İtalyan aristokrat bir aileden geliyor. İkilinin Francesco Carlo Albert Casiraghi ve Stefano Ercole Carlo Casiraghi adında iki çocuğu bulunuyor.

Prens William ve Kate Middleton yenigün


Prens William ve Kate Middleton


2003'te sevgili olan Prens William ve Düşes Kate Middleton'ın tanışmaları aslen 2001 yılına dayanıyor. St Andrews Üniversitesi'nde tanışan ikilinin ilişkilerinin temelleri ise 2002 yılında atılmış. Prens William'ın Kate'e ilk görüşte aşık olduğu söyleniyor. 2003'te sevgili olmaya başladıkları zaman St. Andrews Üniversitesi'ndeki St. Salvator's Hall'da arkadaşlarıyla beraber daire tutmuşlar. 2007-2008 yılları arasında çok kısa süreli bir ayrılık yaşasalar da Guinness Rekorlar Kitabı'na giren bir düğünle 2011 yılında Westminster Manastırı'nda evlendiler. Şimdi hem Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis'in ebeveynleri hem de Galler Prensi Charles'dan sonra taht sırasında ikinciler.

Prenses Eugenie ve Jack Brooksbank yenigün


Prenses Eugenie ve Jack Brooksbank


Sarah Ferguson ve Prens Andrew'un küçük kızları Prenses Eugenie, Jack Brooksbank ile İsviçre'nin Verbier kentinde bir kayak gezisi sırasında tanışmış. Daha sonraları verdiği röportajda bunun ilk görüşte aşk olduğunu söyleyen Prenses Eugenie, Jack Brooksbank ile 2018 yılında nişanlandı. Aynı yıl Prens Harry ve Meghan Markle'ın da evlendiği şapel olan Windsor'daki St George Şapeli'nde evlendiler. Prenses Eugenie aşklarını şu sözlerle özetliyor, "Tanıştığımızda ben 20, o 24 yaşındaydık. Birbirimize ilk görüşte aşık olduk, aynı tutkulara ve yaşam dürtüsüne sahibiz."

İspanya Kralı Felipe VI ve Kraliçe Letizia yenigün


İspanya Kralı Felipe VI ve Kraliçe Letizia


İspanya Kralı Felipe'nin 2004 yılında Kraliçe Letizia ile aldığı evlilik kararı oldukça tartışmalıydı. Çünkü İspanya'nın kraliyet kuralları Letizia'nın daha önce evlenmiş, boşanmış olmasının yanı sıra herhangi bir kraliyet bağı olmamasına da sıcak gözle bakmadı. Kral Felipe ve Kraliçe Letizia 2002 yılının kasım ayında, Kraliçe Letizia kuzey İspanya'daki bir petrol sızıntısı hakkında haber yaparken tanıştı. Bazı kaynaklar haber esnasında röportaj yaparken tanıştıklarını söylese de bazıları daha öncesinde özel bir akşam yemeğinde tanıştığını söylüyor. İkilinin Prenses Leonor ve Prenses Sofia adında iki kızı bulunuyor.

İsveç Prensi Carl Philip ve Prenses Sofia yenigün


İsveç Prensi Carl Philip ve Prenses Sofia


İsveç Prensi Carl Philip ve Prenses Sofia'nın ilişkileri ilk görüşte başlayan aşklara dahil olsa da Sofia'nın televizyon geçmişi yüzünden tepkilere neden olmuş. Ancak bu durum ikilinin ilişkilerini devam ettirmesine engel olmamış. 2015 yılında ortak arkadaşları vasıtasıyla tanışan İsveç Prensi Carl Philip ve Prenses Sofia, aynı yıl evlendiler. Çiftin İsveç tahtına çıkma sırasında sırasıyla beşinci ve altıncı olan Alexander ve Gabriel adlı iki çocukları var.

Prens Albert II ve Prenses Charlene yenigün


Prens Albert II ve Prenses Charlene


Güney Afrika için yarışan eski bir olimpiyat yüzücüsü olan Prenses Charlene ve Prens Albert, 2000 yılında Monako'daki Mare Nostrum yüzme buluşmasında tanışmış. İlişkilerini 2001 yılında halka duyuran ikili, aynı yıl temmuz ayında evlendi. İkilinin Prenses Gabriella ve Prenses Jacques adında iki kızı var.

Prens Harry ve Düşes Meghan Markle yenigün


Prens Harry ve Düşes Meghan Markle

En eski atalarımıza ait fosiller düşünülenden daha yaşlı çıktı En eski atalarımıza ait fosiller düşünülenden daha yaşlı çıktı


İkili İngiliz Kraliyet Ailesi ile bağlarını kesse de tanışmalarından, evliliklerine kadar olan süre boyunca kraliyet üyesi konumundaydılar. -Meghan Markle evlendikten sonra Düşes unvanını aldı.- Harry ve Meghan ikilisi ortak verdikleri röportajda tanışma hikayeleriyle ilgili şu sözleri söylemişlerdi: "2016 yılının temmuz ayında ortak bir arkadaş vasıtasıyla tanıştık." İkiliyi tanıştıran ismin Violet von Westenholz ya da Mischa Nonoo olduğu iddia ediliyor. Neredeyse tüm dünya tarafından tanınan Prens Harry hakkında pek fazla bilgiye sahip olmadığını söyleyen Meghan Markle'ın o dönem tepki çeken sözleri şunlardı: "Amerika'dan geliyorum ve kraliyet ailesi hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim. Harry hakkında da çok fazla bilgiye sahip değildim ve bu yüzden ortak arkadaşımıza 'İyi biri mi? Eğer öyle değilse bu iş yürüyemeyebilir' dediğimi hatırlıyorum. Bir şeyler içmek için buluştuk ve her şey çok hızlı gelişti. Birbirimize 'Peki, yarın ne yapıyoruz?' sorusunu sormuştuk." Prens Harry ise Meghan Markle'ı gördüğü an onun doğru kişi olduğunu anladığını söylüyor ve ekliyor: "Güzel Meghan sendeledi ve hayatımın ortasına düştü."