İzmir’in Süper Ligdeki temsilcileri Altay ve Göztepe için işler son haftalar da iyi gitmiyor. Karagümrük ve Malatya yenilgileriyle son iki haftayı puansız kapatan Altay, cumartesi günü evinde konuk edeceği Sivas maçını kazanıp yeniden nefes almak amacında…

Siyah beyazlıların yeni kurulan bir takım olmasına rağmen sahada iyi mücadele ettiğine şahidiz. Oyuncular ellerinden geleni en iyi şekilde sahaya yansıtmalarına rağmen Karagümrük maçında hakem, Malatya maçında da şansızlıkların engel olduğu için Sivas maçı ayrı bir önem taşıyor.

Altay, bu maçı kazanması durumunda ligdeki üst gruptan kopmamış olacak. Ayrıca kaybedilmiş moral ve özgüven de yeniden takıma enjekte olacak. Mustafa Denizli’nin yönetiminde iç sahada daha atak ve istekli bir görüntü sergileyen Altay’ın ligde oyun temposunu daha da yukarı taşıması gerek.

***

Kentin diğer Süper Lig’deki temsilcisi Göztepe ise Kasımpaşa galibiyetiyle bulduğu morali Trabzon sınavında sürdüremedi. Oldukça gergin ve sert geçen maçta, pozisyon bulmakta zorlanan, bulduğu az sayıdaki pozisyonu da değerlendiremeyen Göztepe, sahadan mağlup ayrıldı.

Özelikle pozisyon yaratmakta sıkıntı yaşayan, sınırlı gol ayaklarıyla da gol atmaya çalışan Göztepe, Pazar günü ligin flaş takımı Alanyaspor’a konuk olacak. Bülent Korkmaz’ın takımın başına gelmesiyle inanılmaz bir yükselişe imza atan güney temsilcisini evinde mağlup etmek o kadar da kolay değil…

Göztepe’nin elindeki mevcut kadrosuyla bu ligde tutunması pek kolay gözükmüyor. Gol bulmada büyük sıkıntı yaşayan sarı kırmızılıların defansı da önceki yıllara göre daha fazla hata yapıyor.

İzmir’in iki takımla temsil edildiği Süper Lig’de takımlarımızın kredilerini kolay harcamaları bizleri üzüyor. Ligin başında erkenden uyaralım; Futbol ciddi bir oyundur. İyi ve kaliteli oyuncularla oynanır. Gerek Altay’ın gerekse Göztepe’nin kadrolarına takviye şart. Yıllar sonra çıktığımız iki takımlı Süper Lig’de kalıcı olmak istiyorsak çok geç olmadan takımlarımızın puanlar alıp girdaptan çıkması gerek.