Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı göreve geldiği ilk günden itibaren futbolla ilgili iddialı konuştu. Büyükkarcı, "Bundan sonra tek hedefimiz şampiyonluğa ulaşmak yeter ki birlik olalım" dedi

GÖRKEM TÜRKYILMAZ / YENİGÜN - TFF 3. Lig'de mücadele edecek olan Karşıyaka'da yönetim geçen sezon İskenderunspor'da gol kralı olan ve şampiyonluk yaşayan  Emre Gemici ile bünyesine katarak sezon öncesini iddiasını ortaya koydu. Kulüpte göreve geldiği ilk günden itibaren futbol için temkinli demeçler veren Başkan Turgay Büyükkarcı ilk kez iddialı konuştu. Büyükkarcı, "Tesislerimiz modern hale getirdik, borçlarımızı erittik, altyapımız en iyi şekilde işliyor. Bundan sonra tek hedefimiz şampiyonluğa ulaşmak" ifadelerini kullandı. Yeni sezonda armalarının mücadele ettiği her kulvarda zirve yarışında olacağnın altını çizen Başkan Büyükkarcı, "Göreve geldiğimizde benim için iki önemli unsur vardı. Birincisi taraftarımızın kafasını eğdirmemek ikincisi kulubümüzü şeffaf ve sağlıklı bir şekilde ayakta tutabilmek. Görev sürem boyunca benimle birlikte büyük fedakarlık yapan yönetici arkadaşlarımla bunları başardığımıza inanıyorum. Kulübümüzde basketbol ve voleybol branşlarımızda geçmişten gelen sağlıklı işleyen köklü bir sistem vardı. Bizde üzerine koymaya çalıştık. Bu hem pota da hem de file de oynadığımız finallerle ispatladık. Salon branşlarında yeni sezonlarda da yepyeni kadro ve hedeflerle yola devam edeceğiz. Özellikle basketbolda Türk spor tarihini en uzun soluklu sponsorluğunu kulübümüz yürütüyor. Bunun için Yaşar Ailesi'ne minnettarız" dedi.

Bergama Belediyespor'un yeni ismi ve logosu belli oldu! Bergama Belediyespor'un yeni ismi ve logosu belli oldu!


FUTBOLDA YÜKSELİŞ DÖNEMİ


Futbolda artık yükseliş dönemine girmek için kolları sıvadıklarını belirten Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, "İlk günden beri göz bebeğimiz futbolla ilgili temkinli oldum. Çünkü geçmişten gelen kamburlar ne yazık ki önümüzü görmekte bizi çok zorladı. Futbolda ilk hedef puan silme cezasının olduğu FIFA dosyalarını temizlemekti. Taraftarımız ve Sayın Mesut Sancak'ın katkılarıyla bunu başardık. Gençlerimizi güvendim, onlarla yola devam ettik. Sonuç olarak bir üst ligi penaltı atışlarında kaybettik. Futbolumuzun makus talihinden kurtulmamız için transfer yasağını kaldırmak için yönetici arkadaşlarımzla çok yoğun bir çaba gösterdik. O süreçte beni en çok üzen şey ise camia içinden bazı kişilerin eski alacaklı oyuncuların kafasını karıştırması oldu. Onlara rağmen tahtayı açmayı başardık. Ancak ne yazık ki geçen sezon işler istediğimiz gibi gitmedi. Aramamızı bir üst lige taşıyamadık. Bunda başkan olarak tüm sorumluluk bende. Futbol için ilk kez iddialı konuşuyorum. Biz yeni sezonda şampiyon olacağız" diye konuştu. 


BİZ BİR OLALIM YETER


Yönetim, teknik heyet ve oyuncularımız üzerine düşeni yapacağınden kimsenin kuşkusu olmasın diyen Başkan Büyükkarcı, "Taraftarımız da Alsancak Stadı'nda her zaman olduğu gibi üzerine düşüne yapacaktır. Locaların 45 dakikada tükenmesi, kombinelere olan ilgi bizi mutlu ediyor ve hırslandırıyor. Yeterki saha içinde mücadele eden isimlerin etrafında birlik olalım. Kişisel egolar yüzünden kulübümüz yıpratmayalım. Biz birlik olursak emin adımlarla futbolda layık olduğumuz yere geliriz, yaptığımız ve yapacağımız transferlerle hedefimiz belli. Bu sezon aramamızı bir üst lige taşımaktan başka hiçbir düşüncemiz yok. Futbolda da taşları yerine oturttuk. Tesislerimiz modern hale getirdik, borçlarımızı erittik, altyapımız en iyi şekilde işliyor. Bundan sonra tek hedefimiz şampiyonluğa ulaşmak" ifadelerini kullandı.