Mesut VARLIK/YENİGÜN - Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilciliği ve Küçük Kulüp Derneği tarafından organize edilen İzmir’de görev yapan kariyer konsolosları, fahri konsoloslar ve onların ailelerinin katılımıyla günü birlik tenis turnuvası “İzmir Europe Corp Consulaire Tennis Tournament” Küçük Kulüp kortlarında gerçekleşti.

Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı, Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya ve Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik’in ev sahipliği ile hayata geçen organizasyona, İzmir’de görev yapan Yunanistan Başkonsolosu Despoina Balkiza, Almanya Konsolosu Detlev Wolter, Romanya Konsolosu Laura Riteş, İtalya Konsolosu Valerio Giorgio’nun yanısıra, Fransa Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, Fildişi Fahrikonsolosu Etem Altan Ünsal, Şili Fahri Konsolosu Martine Sanford, Türkiye Tenis Federasyonu Başkan Vekili Bülent Necimoğlu, Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve aileler katıldı.

Tenisin birleştirici gücüne vurgu yapılan turnuvada tek bayanlar birincisi Küçük Kulüp üyesi Deniz Lapi Tanaydın, ikincisi Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Neciye Gökçen Kaya olurken, tek erkekler kategorisinde ise Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Bülent Necimoğlu birinci, Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı, Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ikinci oldu.

Düzenlenen ödül töreninde organizasyona katılan Almanya, Yunanistan, İtalya, Romanya Başkonsolos ve konsoloslarına Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, Yönetim Kurulu üyeleri Ayşegül Kurtel, Ümran Bağcı, İlker Genç, Ahmet Aslaner ve Selçuk Özer tarafından hatıra plaketi takdim edildi.

Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı, Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ödül töreninde “Tenis sporunun birleştirici gücüne inanıyorum. Ankara ve İstanbul’da Türkiye’de görev yapan Büyükelçi, Başkonsolos ve Konsolosların katılımıyla bu tür tenis turnuvaları düzenlendi. İzmir’de de bu organizasyonu hayata geçirdiğimiz için mutluyum. Birbirimizi daha iyi anlamak ve iletişimimizi güçlendirmek adına tenis turnuvalarının ödemine inanıyorum” diye konuştu.

Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik yaptığı konuşmada “Küçük Kulüp tenisin yanı sıra güçlü bir sivil toplum kuruluşudur. Böyle önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan gururluyuz.” Dedi.

İSİMLER

Dr.Detlev-Wolter,-Emre-Sarıgedik,-Naciye-Gökçen-Kaya,-Despoina-Balkiza,-Laura-Riteş,-Ramona-Çataltepe-(Alman-Konsolosu,-Yunan-Konsolosu,-Romanya-Konsolosu)

01: Dr.Detlev Wolter, Emre Sarıgedik, Naciye Gökçen Kaya, Despoina Balkiza, Laura Riteş, Ramona Çataltepe (Alman Konsolosu, Yunan Konsolosu, Romanya Konsolosu)

Ceyda-Sarıgedik,-Deniz-Yağcı,-Sedef-Unutulma

02: Ceyda Sarıgedik, Deniz Yağcı, Sedef Unutulma

Altan-Yıldız-Ünsal

03: Altan-Yıldız Ünsal

Ümran-Bağcı,-Ayşegül-Kunter

04: Ümran Bağcı, Ayşegül Kunter

Yasemin-Toprak-Alpaydın,-Can-Alpaydın,-Zeliha-Toprak,-Can-Çakmakoğlu

05: Yasemin Toprak Alpaydın, Can Alpaydın, Zeliha Toprak, Can Çakmakoğlu

Yvonne-Trapp,-Dr.-Detlev-Wolter,-Naciye-Gökçen-Kaya,-Despina-Balkiza,-(Alman-Konsolosu,-Yunan-Konsolosu)

06: Yvonne Trapp, Dr. Detlev Wolter, Naciye Gökçen Kaya, Despina Balkiza, (Alman Konsolosu, Yunan Konsolosu)

Pınar-Odaman,-Nazlı-Terzioğlu

07: Pınar Odaman, Nazlı Terzioğlu

Martin-Peral-Sanford

08: Martin-Peral Sanford

Naciye-Gökçen-Kaya-(Dışişleri-Bakanlığı-İzmir-Temsilcisi-Büyükelçi)

09: Naciye Gökçen Kaya (Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi)

Despaino-Balkiza-(Yunan-Konsolosu)

10: Despaino Balkiza (Yunan Konsolosu)

Sinem-Cömert

11: Sinem Cömert

Valerio-Giorgio-(İtalyan-Konsolosu)

12: Valerio Giorgio (İtalyan Konsolosu)

Alp-Tuğhan,-Sedef-Unutulma

13: Alp Tuğhan, Sedef Unutulma

Faruk-Kaymakcı,-Emre-Sarıgedik,-Bülent-Necimoğlu

14: Faruk Kaymakcı, Emre Sarıgedik, Bülent Necimoğlu

Faruk-Kaymakcı,-Bülent-Necimoğlu,-Emre-Sarıgedik--(plaket)

15: Faruk Kaymakcı

Faruk-Kaymakcı-(tenis-oynarken)

17: Faruk Kaymakcı, Bülent Necimoğlu, Emre Sarıgedik