11.03.2017, 07:02

Küllerinden doğdu…

İzmir bir zamanlar alt yapılar adetasporcu yetiştiren fabrika gibiydi. Altay, İzmirspor, Karşıyakabaşta olmak üzere ülkemizin futbol endüstrisi İzmir altyapısıyla besleniyordu. Zamana yolculuktaki ekonomik kriz ve tesisyetersizliği İzmir’de başta futbol olmak üzere tüm sporlarabüyük sekte vurdu! Peşi sıra havlu atmaya başlayan kulüplerimiz,şimdiler de tek tük gelen başarılarla avunur oldu. Oysaki İzmir,alt yapıda adeta birer sporcu fabrikası… Futbol, basketbol,voleybol, hentbol, tenis, atletizm, yelken, yüzme ve diğerbranşlarda mazide kalan büyük zaferleri “İzmir Spor Müzesi”olmuş olsaydı, duvarlarını nasıl süslediğini görür vegururlarımızı doyasıya seyrederken “neden böyle olduk?” diyebirbirimize sorardık… Yeniden yapılanma için öncelikle tesis,ve günümüzdeki “olmazsa olmaz” ekonomik güç şart. Ancakakıllı spor yöneticileri ve kulüp sevdalılarını asla unutmamakgerekir! Bu üçlüyü (Tesis, ekonomi ve iyi yönetici) bir arayagetirerek yeniden yaşama “merhaba” demek için henüz geçkalmış değilsiniz….
Bunun için en güzel örnek, KarşıyakaSpor Kulübü Tenis Şubesi. Yalıdaki kortları yıkılınca,kendisine kucak açan Bostanlıspor’da bir yıl çalışanKarşıyakalı tenisciler, şimdi Mavişehir’de “yenidenküllerinden doğma hikayesi”ni gerçeğe dönüştürdüler.
Bunasıl oldu dersiniz? Tamamen yukarıda aktardığım üçlüyle…
Tesis(Karşıyaka Belediyesi imkân sağladı, kortları yaptı), yönetici(şube başkanı Talat Dülge, yönetici Altar Toker ve başantrenörYıldıray Çam) ve ekonomik güç (Altar Toker’in önderliğindeimece usulu destek ve Nazım Torbaoğlu) Sonrası çorap söküğügibi gelmeye başladı… İzmir’de sayısız birincilikler, Ege’deşampiyonluklar ve Türkiye Çapında dereceler... Milli Takımaoyuncu gönderme başarısı… Ve doğma büyüme Karşıyakalı başantrenör Yıldıray Çam önderliğindeki antrenör kadrosununyarattığı dev bir tenis ordusu… Şimdi Karşıyaka tenisteşampiyonluklar yetiştiriyor ve milli takımlarımıza sporcugönderiyor… Son olarak Antalya’da yapılan Uludağ Cup’taküçük yaşına rağmen yeteneği sınırsız olması nedeniylebüyüklerde raket sallayan, alkışlanacak başarı elde ederek de3.lük kürsüsüne çıkan Pırıl Toker ‘i otoriteler “geleceğinşampiyonu” olarak gösteriyorlar. Sadece Pırıl mı? Geçtiğimizhafta Karşıyaka’nın 14 yaş grubunda şampiyonluk aldığıAntalya’da devam eden ve 8 ülke milli tenisçilerinin katıldığıUluslararası Devalopment kampında Karşıyaka’yı baş antrenörüYıldıray Çam ile birlikte bu kampta sporcu olarak kampta bulunanKarşıyakalı tenisci Erden Er’i lütfen not edin… İsmini sıksık duyacaksınız… Karşıyaka tenisini başkan Talat Dülge veAltar Toker ile yeniden ayağa kaldıran başantrenör Yıldıray Çamile ekibini kutlamamak elde değil… Yıldıray’a biraz dahaverilecek destek, Karşıyaka’yı teniste “Bir numara” yapmayaaday olacak…


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@