Kültürpark'ta nefes kesen turnuva

Kültürpark Tenis Klübünün simgesi olan, Türk tenisine hem A-Milli oyuncu olarak hem de antrenör olarak hizmet etmiş Ziya Kıpkızılörenli adına muhteşem bir turnuva düzenlendi.

Magazin 02.10.2021 - 07:00 02.10.2021 - 07:00

Hayatını Kültürpark tenis kulübüne adayan ve bir çok kez Türkiye Şampiyonu ve milli olan Ziya Kızılörenli’nin adına yakışan muhteşem bir turnuva organizasyonuydu. Ziya hoca adına düzenlenen bu turnuvaya Kültürpark Tenis kulübü üyeleri dahil birçok kişi katılırken turnuvanın karışık çiftler kategorisine Ziya hocanın yetiştirdiği A-Milli takımda oynamış Esat Tanık kız kardeşi Belce Tanık Yolver ile katıldı.

1-9

2-8

Kültürpark Tenis Kulübü tarafından organize edilen turnuvanın ödül törenine de rekor bir katılım oldu. Ziya hocanın yetiştirdiği ve Kültürpark Tenis kulübünde hem oyunu hem antrenörlük yapmış eski tenisçilerden Esat Tanık, Umut Engin, Celal Özüdoğru ve Oğuz Azkara turnuvada başarı gösteren oyunculara ödüllerini dağıttılar.

3-

4-6

Klüp başkanı Tolga Şekercioğlu konuşmasında merhum Ziya hocanın klüp ve oyuncular üzerindeki emeklerinden bahsetmekle beraber, Külürpark Tenis kulübü ile Ziya hocanın isminin özdeşleştiğini vurguladı ve Ziya abinin adını bu tarz organizasyonlarla sonsuza kadar yaşayacağını söyledi.

tolga-sekercioğlu

5-7

6-7

7-6

8-

9-6

10-5

Yorumlar