Lazerle karbon peeling tedavisi, güneş lekeleri, sivilce lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi cilt lekelerinin çözülmesi, siyah noktalar, derin olmayan kırışıklıklar, geniş gözenek, cilt sarkmaları gibi cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Karbon peeling uygulandığı ilk andan itibaren cildinizdeki yenilenmeyi hissedebilirsiniz. 

Cilt gün içerisinde pek çok zarara maruz kalmaktadır. Bunların en başında güneş ışınları gelir. Gün içerisinde korumasız bir şekilde krem sürmeden güneşe çıkmak, krem sürülse de uzun bir süre güneş ışınlarına maruz kalmak, yaşın gittikçe ilerlemesi, ergenlik ve değişen hormonlara bağlı olarak cildinizde pek çok sorun ortaya çıkabilir. Bu şikayetlere bağlı olarak cilt lekelerini hafifletmek ve yok etmek için hem tıbbi hem de kozmetik olarak pek çok çözüm yolu bulunmaktadır. Cilt yüzeyinde meydana gelen bozulmalar kısa sürede başarılı bir şekilde profesyonel yöntemler kullanılarak düzeltilebilir. Karbon peeling de bu yöntemlerden biridir. Bu işlem günümüzde herkes tarafından tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Karbon peeling nasıl yapılır?

Karbon peeling nasıl yapılır? 

Karbon peeling, cilt yüzeyine karbon bileşikleri yardımı ile lazer cihazını da kullanarak cildin güvenli bir şekilde soyulması işlemidir. Bu yöntemin en önemli işlevlerinden biri hastaların sık sık şikayetçi olduğu cilt lekelerinin güvenilir bir şekilde ortadan kaldırılmasıdır. Bu yöntem bir değil birden fazla cilt problemi için tercih edilmektedir. Bu işlemin faydaları nasıl görülür ve bu faydalar nelerdir? Bu işlem ilk yapıldığı andan itibaren gözle görülür iyileşmeler ile karşılaşabilirsiniz. Faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Ciltte bulunan lekelerin giderilmesi,
  • Geniş gözenek görünümlerinin azaltılması,
  • Sarkmaların önlenmesi ve gerginliğin artırılması,
  • Kolajen üretimini arttırmak,
  • Kırışıklıkları gidermek,
  • Cildin parlak tonunun yenilenmesi,
  • Cilt yağlanmasını azaltmak,
  • Siyah noktaları azaltmak ve temizlemek,
  • Akne oluşumunu önlemek gibi faydalarını görebilirsiniz. 

Bu işlem nasıl uygulanır? Cildinizi işlem öncesinde bir solüsyon yardımı ile hazırlayarak uygun hale getirilir. Temizlenen cilt yüzeyi, karbon partiküllü siyah renge sahip krem sürülür. Cildin kremi emmesi ve gözenekleri etkilemesi için 15-20 dakika boyunca bekletilir. Kuruyan kremden sonra cilt yüzeyine özel olarak yapışkan yapıda bir sıvı sürülür. Lazer işlemi ile atış yapılır. Bu işlem cilt tipinizdeki sorunlara göre 6 ayda 1 kere yapılmaktadır.