Lepedibo “Hepimiz” ziyaretçileri bekliyor

Lepedibo’nun “Hepimiz” başlıklı sergisi 25 Ekim’e kadar Urla’da bulunan Gru Art Gallery’de sanatseverler ile buluşmayı bekliyor.

Magazin 30.09.2021 - 07:00 30.09.2021 - 11:44

Mesut VARLIK/YENİGÜN - Hepimiz sergisinde Lepedibo, güzellik kavramını sorgularken, günümüz toplumlarının güzelliği tanımlarken doğrudan ilişkilendirdiği fiziksel ölçütleri dışarıda bırakarak, hissedilen duyguyu ve ruhu ele alıyor.

Sanatçı, kullandığı parlak renk paleti ve sezgisel bir yaklaşımla deforme ettiği figürleri aracılığıyla güzelliğin tanımı ve kaynağına odaklanıyor. Alışılagelmiş temsilin dışına çıkarak kendi imge dünyası vasıtasıyla yarattığı figürleri, fiziksel dünyanın ötesine geçerek insanın içindeki benliği temel alıyor.

LEPEDİBO-_-HEPİMİZ-@GRUARTGALLERY-_-GÖRSEL-2

SANATIN ÖCÜ “RUHLAR”I

Sergide yer alan eserlerde figürlerin ilk bakışta primitif olarak tanımlanabilecek bu karakterleri izleyicinin figürlerle ortak bir payda bulmasına olanak tanıyor. Lepedibo’nun kendi tanımıyla “öcü ruhları” güzelliğe dair kendi anlamlarını yaratırken, kimi zaman çocukluğumuz kimi zaman yalnızlığımız ya da özgürlüğümüz ile karşılaşabileceğimiz, hepimizden bir parçanın yer aldığı bir evren sunuyor. Sergi, 25 Ekim’e kadar Gru Art Gallery’de ziyaret edilebilir.

11-3

10-4

9-4

5-4

4-3

3-8

2-5

1ii

Yorumlar