Lucescu: "Avrupa Şampiyonasına...

Lucescu: "Avrupa Şampiyonasına Gideceğiz"

Arnavutluk ile oynanan hazırlık maçını 3-2 kaybeden Türkiye’de Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, basında milli takımın...

Lucescu: "Avrupa Şampiyonasına Gideceğiz"

Arnavutluk ile oynanan hazırlık maçını 3-2 kaybeden Türkiye’de Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, basında milli takımın...

Lucescu: "Avrupa Şampiyonasına Gideceğiz"
14 Kasım 2017 - 13:50

Arnavutluk ile oynanan hazırlık maçını 3-2 kaybeden Türkiye’de Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, basında milli takımın yeni teknik direktörünün kim olması tartışmalarının yapıldığının hatırlatılması üzerine, “Çok büyük tecrübem var. Bu laflar bana dokunmuyor. Ben ne yaptığımı bilen, ne yapacağını bilen birisiyim. Tabii ki Avrupa Şampiyonasına gideceğiz. Bunda problem yok ama bir şeyler yapmam lazım. Hokus pokus yok bu işte. Herkesle beraber yapacağız. Hepimize düşen görevler var” dedi. 

 

“Rakip bizim iki hatamızı değerlendirdi” 

Arnavutluk’a sahasında 3-2 yenilen A Milli Takımda Teknik Direktör Mircea Lucescu, “Hazırlık maçıydı ve bunu biliyorduk. Güzel maçtı. Fizik olarak iyi ve organize olmuş takıma karşı, iyi oyunculara karşı oynadık. İlk yarıya bakarsanız, oyunun neredeyse hakimiydik ve domine ettik. Pozisyonlara da girdik. Ama rakip bizim iki hatamızı değerlendirdi. Sonuçta üç kere kalemize geldi. Bizim için oyun ofansif yönden bakıldığı zaman iyiydi ve bir çok oyuncumuz şevkle bu ofansif oyunu oynadılar. Biraz daha sakin olup gol paslarını verselerdi. Sonuç farklı olabilirdi” dedi. 

“Serdar Aziz, aşil tendonunda ağrı hissetti” 

İlk yarının sonlarında sağ ve sol beklerini değiştirmeyi düşündüğünü söyleyen Lucescu, “Barış, ilk yarı ofansif olarak iyiydi. Defansif olarak biraz daha zaman ihtiyacı bar. Atila da iyi oynadı. Hücumda bir hata yaptı. İlk golde tecrübe hatası önümde oldu. Bu itiş kalkışa dönse faule dönecekti. Tecrübe işte, bu da zamanla elde ediliyor. Ondan umutluyum. Serdar Aziz, ilk yarının sonlarına doğru aşil tendonunda ağrı hissetti ve o da değişiklik istedi. Bu da yapacağım değişikliklerde farklılar yapmama neden oldu. Deniz Türüç’ü de oynatmayı düşündüm ama olmadı” diye konuştu. 

“İkinci yarı iyi başladık ve hemen gol attık” 

İkinci yarının başında gol bulduklarını ve buna rağmen maçı kaybettiklerini dile getiren Mircea Lucescu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

“Hemen golden sonra bir anlaşmazlıktan kaynaklanan hatadan dolayı üçüncü golü yedik. Hemen reaksiyon gösterdik ve ikinci golümüzü attık. Ondan sonra da rakip geriye çekildi. Yorulmuşlardı. Bizim oyuncularımı da sabırsızlanamaya başladı gol atmak için. Çok basit top kayıpları yatık. Sonuçta bakarsanız maçı kaybettik.” 

“Son iki maçta 4-5 genç oyuncu oynadı” 

Oynadıkları son 2 maçta 4-5 genç oyuncu oynattıklarını söyleyen Mircea Lucescu, “Bu maçların amacı maksimumum genç oyuncuyu oynatabilmek. Son 2 maça bakarsanız 4-5 yeni arkadaşımız oyuna girdi. Onların şimdi artık Türkiye liglerindeki oyunlarına bakacağız. Milli takımlarda ne kulvarlarda ne olacak ona bakacağız. Oyun ritmi yüksekti. Hücum oyunu oynadık. Sadece son vuruşlarda biraz daha dikkatli olmalıydık” dedi. 

“Yazılanlarla ilgili dava açacağım” 

Erol Erdal Alkan ile ilgili gelen soruya Türkiye Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu, hiçbir menajeri tanımadığını ve konuyla ilgili dava açacağını söyleyerek, ”Benim bir ismim ve geçmişim var. Erol konusunda bir kanıt mı var. Bundan 1-2 hafta önce TV’de U21 oyuncularını görmek istiyorum dedim. Genç oyuncuların U21’den gittikten sonra neler yaptıklarına bakmak istedim. Almanya liglerinde oynayan oyuncuları seyrettim onları gördüm. Erol’u da izledim ve görmek istedim. Kenan Karaman ile birlikte onu da görmek istedim. Görmem de sakınca yok herhalde. Bir şey daha var milli takım antrenörüyüm geleceği gördüğüm oyuncuları seçme ve çağırma hakkım var. Geleceğine inandığım oyuncuları çağırmak hakkım. Birçok kez söyledim. Erol iyi bir oyuncu genç ve Türk. Onunda milli takıma seçilme hakkı var. Şimdi kulübüne geri dönecek. Umut ediyorum daha iyiye gidecek ve yükselecek. Çok fazla genç oyuncumuz da yok liglerde oynayan. Aynı zamanda U21’in maçları bitince onlardan da oyuncu alacağız. Oradan da gelecek olacak. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Doğru değil bu. Bugün bana söylenen menajerler tarafından çağrıldı. Bu yazarın başkalarıyla sorunu olabilir ama ben bu işin peşini bırakmayacağım. Yazılanlarla ilgili dava açacağım. Hiçbir menajeri tanımıyorum ben. Sadece bunu söyleyeyim” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güzelbahçe'ye uzlaşı aday adayı
Güzelbahçe'ye uzlaşı aday adayı
İzmir'deki Uyuşturucu Operasyonunda 1 Tutuklama
İzmir'deki Uyuşturucu Operasyonunda 1 Tutuklama