Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in, “Kadınlara gelir kapısı olacak önemli projelerimden” dediği mahalleevleri geliştirdiği projelerle hedefine adım adım ilerliyor.

Dört ayrı bölgede hizmet veren mahalleevleri tarafından yürütülen sabun üretim projesine Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin atölye ve ekipman desteği sağladı. Belediye tarafından finanse edilen ve koordinasyonu sağlanan projede mahalleevleri personeli ve gönüllüler ilk etapta 165 kalıp organik lavantalı sabun üretti.

MAHALLEEVLERİNDEN MİS KOKULU LAVANTALI SABUNLAR (8)

Mahalleevlerinin bu çalışmalarının her zaman destekçisi olduğunu vurgulayan Başkan Mesut Ergin “Atıksız yaşamın öneminin farkındayız ve Ayvalık’ta bunu destekliyoruz. Bu nedenle Ayvalık Belediyesi olarak yerel ve doğal hammaddeden oluşan sabunların yapımı bizleri çok mutlu ediyor. Bu sayede doğamız ve denizimiz daha temiz kalacak. Mis kokulu Ayvalık’ımız mahalleevlerindeki kadınlarımızın ürettiği bu lavantalı sabunlarla daha da güzel kokacak” dedi.

MAHALLEEVLERİNDEN MİS KOKULU LAVANTALI SABUNLAR (4)

Festival süresince Türkiye’nin dört bir yanından gelen konukların lavantalı sabunlara büyük bir ilgi gösterdiğini ve 165 kalıp sabunun kısa sürede tükendiğini ifade eden Başkan Ergin, “Ayvalıklı hemşehrilerimizin de bu bilinçte olduğunu biliyor ve onları her zaman daha doğalını kullanmaya davet ediyorum. Hasat festivali boyunca standlarına gösterilen ilgi mahalleevlerimizin başarısı, bu çalışmalarından dolayı onları kutluyorum ve her zaman destekliyorum. İlginin büyüklüğünü göz önüne alarak gelecek yıl kadınlarımız daha fazla üretim yaparak hem konuklara doğal sabun sunacak hem de aile bütçelerine önemli bir ekonomik katkı sağlayacak” diye konuştu.

MAHALLEEVLERİNDEN MİS KOKULU LAVANTALI SABUNLAR (6)