Annelerimiz ve trafik...


Değerli dostlarım, tüm medeni ülkelerde her yıl Mayıs ayının ilk haftası-Karayolu Trafik Haftası- olarak değerlendirilmekte ve her yıl kutlanmaktadır.                                                                                           

Bu kapsamda ise, birçok  etkinlikler yapılmaktadır. Haftanın son günü ise /Anneler Günü Kutlamaları/ önemli bir yer alır.                                                                                                                                                           

Böylece, içinde bulunduğumuz hafta içersinde çifte mutluluk ile iki bayram yapmış olacağız. Zira trafik ve anneler içerikli iki kutsal özel günler hepimizi mutlu edecektir. Ancak böylesine önemli ve kutsal günlere karşı ilgisizliklerin artması hepimizi üzdüğü kanısındayım?                                                                                       

Karayolları üzerinde kahrımızı çeken ve kural dışı davranışların peşinden koşan ve bitmeyen hataların trafikte azalması için çalışan ve bizleri kibarca uyaran Trafik Polisi değil midir?                                                                   

Dünyamıza; bizleri getirdiği günden beri acılarımızı paylaşan, bizlerle ağlayan kutsal varlık, annelerimiz değil mi?                                                                                                                                                                           

Onun içindir ki; bu haftaya Annelerimiz ve Trafik Polislerimiz olarak daha önem vermeliyiz.  Ülkemizin her bir köşesinde görev yapan Polis ve Trafik Polislerimizin, birçok konularda cevap bekleyen sorunları olduğu unutulmamalıdır. Bunlara rağmen rütbeli veya rütbesiz tüm Trafik Polisleri; bu hafta süresince giydikleri -Tören Elbiseleriyle- yine halkımıza hizmet için koşacaklarını bir kez daha göreceğiz.                                                                                                                                Annelerimize gelince;  çoğumuz telefon ile onların hatırlarını soran veya sormayanlar olurken ardından nicelerinin sessizliği dahi bilinmemektedir?                                                                                                        

Böylesine,kutsal varlıklar, nice karşılıksız hizmetler ve görevler içeren bir günde; hepimiz araya geldiği hafta içerisinde; Canımızı, malımızı emanet ettiğimiz /Cefakar POLİS Teşkilatımız/ ile bizlere hayat verip bu günlere getiren -Vefakar Annelerimizi -  minnet ile kutluyoruz.  Zira; her iki kutsal kişilikler olan: Anne ve Polislerimizin, yani böylesi Kutsal  Varlıkların Hakları hiçbir zaman ödenmez!                                                           

Her iki kutsal kişiler, Annelerimiz ve Polisimizin yani bir karşılık beklemeyenlerimizin hakları hiçbir zaman ödenmez.        Dileğim; saygı ve sevgiyle yaklaşmalı ve ulaşmalıyız onlara...