İzmir’de 17 Nisan Pazar günü üçüncüsü koşulacak Maraton İzmir çerçevesinde düzenlenecek Sporfest, İzmir’de farklı spor branşlarını deneyimleme fırsatı sunacak.

Koşular, turnuvalar, etkinlikler ve konserlerle tam bir festival havası yaratacak olan  Sporfest İzmir, 14 Nisan start alacak.

Türkiye’nin en hızlı parkuru olan ve Dünya Atletizm Federasyonu tarafından Uluslararası Yol Yarışları Sertifikası’na (Road Race Label) layık bulunan Maraton İzmir’in üçüncüsü tam bir festival havasında geçecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesindeki etkinliklerde oldukça renkli görüntüler oluşacak ve tüm katılımcılar eğlenceli saatler geçirecek.

14 Nisan Perşembe günü Sporfest İzmir adı altında başlayacak ve 4 gün sürecek.

Kültürpark’ta kurulacak alanda dileyenler 12 farklı farklı federasyonun alanında farklı spor branşlarını deneyimleme fırsatı bulacak.

Kız çocuklarına futbol eğitiminin de verileceği Sporfest İzmir etkinlikleri çerçevesinde kano, okçuluk, dağcılık, 3x3 streetball, halk dansları ve modern dans, hentbol, sualtı görüntüleme, mini voleybol, yelken ve bisiklet gibi branşlara ait deneyimleme alanları oluşturulacak.

Gözden kaçırmayın

Menemenspor'da kümede düşen Yazıcı'nın geleceği belirsiz Menemenspor'da kümede düşen Yazıcı'nın geleceği belirsiz

program yenigün-1

Turnuvalar ve gösterilerle renklenecek Sporfest İzmir’de zumba, yoga, capoeira, nefes ve meditasyon, fit dans, bodyfit etkinlikleri, söyleşiler ve konserler de yer alacak.