Numeroloji uzmanı ve yazar Melis Aygen ile bu hafta sayıların gizemli sırrına vakıf olmak istedik. Hayatını iletişime adamış olan Aygen, son dönemde uzmanlaştığı numerolojiyi şu şekilde anlatıyor: “İsmimiz ya da yaşamımıza yönlendiren harflerimiz bir sayı değerlerine sahip, bu da bir titreşim yayıyor. Keza doğum tarihimiz sayılardan oluşuyor. Bilmediğimiz ve görmediğimiz hatta farkında bile olmadığımız rakamlar da var. Kainatın, kozmik enerjinin evrensel ayinini muhteşem matematiğini farkına varmıyoruz. Oysa ki; güneşe ve aya olan mesafe bir yörüngede dünyanın yüzeyinde duruyormuş gibi olan matematiksel muhteşem ahenginin biz yeryüzünde biz vücut bulmuş haliyiz. Her şey sayılar aracılığıyla bizimle irtibat kuruyor.

peyvend (3)-yenigün

Sizin yaşam bilincinizde ve fiziki dünyanızda düşüncenizde olmayan, gelecekte olmak üzere olacağınız kişiden habersizken aslında kaderiniz çoktan belli. Yukarıdaki olan yasa, ruh bilimcinin yeryüzüne inmiş hali. Sadece kendi içimdeki başka bir taraf çiçekleniyor, onu farkına varıyoruz. Evrenin yasaları arasında yukarıda ne varsa aşağıda da o vardır” diyor.

P: Melis Aygen kimdir? Sizi tanıyabilir miyiz?

 

M: 1979 İstanbul doğumluyum. Paris’te Uluslararası İletişim okudum. Okul bittikten sonra Türkiye’ye geldim. Master programına dahil oldum. 2001 yılından 2015 yılına kadar köşe yazarlığından tutun sunuculuğa kadar medyanın her kolunda hizmet ettim. Şu anda da numeroloji alanında çalışıyorum.  

P: Numeroloji nedir?

M: Felsefi olarak doğduğunuz andan itibaren kaderimizin yazılı olduğuna inanılır. Bu nedenle de doğduğunuz andan itibaren gelecekte sizin hayatınızda ne olacağına dair bir öngörü hazırdır, diyebiliriz.  Evrenin yasaları arasında yukarıda ne varsa aşağıda da o vardır. Bu noktada sayıların gizli biliminin yani ilminin bir nevi yaradanın bir nevi bizimle iletişim kurma biçimi olduğunu söyleyebilirim. Aslında görülmeyen rakamlar var. Bu rakamların içinde biz somut halde var oluyoruz. İsmimiz ya da yaşamımıza yönlendiren harflerimiz bir sayı değerlerine sahip, bu da bir titreşim yayıyor. Keza doğum tarihimiz sayılardan oluşuyor. Bilmediğimiz ve görmediğimiz hatta farkında bile olmadığımız rakamlar da var. Kainatın, kozmik enerjinin evrensel ayinini muhteşem matematiğini farkına varmıyoruz. Oysa ki; güneşe ve aya olan mesafe bir yörüngede dünyanın yüzeyinde duruyormuş gibi olan matematiksel muhteşem ahenginin biz yeryüzünde biz vücut bulmuş haliyiz. Her şey sayılar aracılığıyla bizimle irtibat kuruyor.

peyvend (4)-yenigün

Sizin yaşam bilincinizde ve fiziki dünyanızda düşüncenizde olmayan, gelecekte olmak üzere olacağınız kişiden habersizken aslında kaderiniz çoktan belli.

Yukarıdaki olan yasa, ruh bilimcinin yeryüzüne inmiş hali. Sadece kendi içimdeki başka bir taraf çiçekleniyor, onu farkına varıyoruz.

P: Numerolog olarak bu farkındalık nasıl başladı sizde ve işe nasıl dönüştü?

M: Fiziki dünyada ben Melis olarak varım ama henüz olmadığımız bir çok kimlik ve içsel yeteneklerimiz var. Benim hep bir merak arayışım vardı. Kendimde memnuniyetsizlik vardı. Kurumsal çalışma hayatını bıraktığım 2015 senesinde de ne zaman sessizleştim o zaman hep o büyük soruları sordum. “Hayat amacım ne?, Ne yapmam lazım?’’ diye. Önce bir tefekkürle kendi başınıza kaldığınızda ihtiyacınız olan her şey karşınıza çıkıyor. Evrende bir rezonans kanunu var. Olgunlaşmak yolunda yukarıda ne plan varsa yeryüzünde o zaten her türlü karşınıza çıkıyor. Tefekkür edildiğinde tüm kapılar açılıyor. O olayı gerçekleştirecek ki ruh, o zaman doğru zaman gelmiş olacak.

Bence e, 36-45 yaş aralığının döngüsü var. En büyük olayların ve ödevlerin gerçekleştiği en büyük adım süreci o. İnsanlara kendini iyi hissettiren ne yapabilirim derken bir sürü eğitim ve  kitaplar çıktı karşıma. Maneviyat herkesin içinde olan bir şey.

P: Numeroloji maneviyatın tam neresinde?

 

M: Numeroloji farklı kimliklerle farklı yeteneklerle var oluyor zaten. Numeroloji sayıların gizemli sırrı diye baktığımızda esasında iki dünya ile ilgilendiğini görüyoruz. Biri fiziki dünya biri öte alemler. Yaşadığımız dünya da böyle değil mi zaten, bir nevi Star Wars, Yıldız Savaşları. Karşıt güçler ve onları dengede tutma çabası. Sayıları dünyadan alın, geriye ne kalır ki. İnsanın ve evrenin var oluşu sayılardır. Diğer meslek gruplarıyla çok kardeş ilimler. Hepimizin görevi her iki şeyi dengede tutarak bunları kullanabiliyor olmak. Bize hep ayrı olduğumuz öğretildi. O yüzden bir olmaya çalışıyoruz, maneviyatımızı çok yüksek tutuyoruz. Sadece tekrar teslim olmak ve tekrar içsel uyanışı gerçekleşmek gerekiyor belki de. Ben dilenci ve imparator örneğini çok severim. Hazine zaten senin içinde. Sen içindeki hazineleri keşfedip giysinin ötesine geçersen imparator gibi olduğunu hissedersen imparator gibi düşünür ve yaşarsın da.

P: İnsanın aslında gerçekten kendini keşfediyor olması çok güzel bir şey tabii. 3 rakamı benim önüme sürekli geliyor burada ne anlamalıyım? 

 

M: Numeroloji kişinin ve ruhunun bir dökümü diyebiliriz. İsim soy isimlerinden her bir harfimiz bizim liyakat madalyamız. Her bir harfin sayısal bir değeri var. Her bir harfin bir titreşimi var. Kişi kendini hep arıyor, hiç bitmeyen kendimizden bir uzak ve yabancıyız aslında.

Bize ismimizden, soy adımızdan ve doğum tarihimizden daha yakın hiç kimse olamaz. Çünkü ilk biz onunla doğuyoruz, var oluyoruz. Taşıdığımız her harf bir enerjiye sahip. Aslında hayatımızın 4 temel tabanı gibi düşünün. Fiziksel, ruhsal, duygusal ve zihinsel olarak bütün bu kodlar sizin isminizi ve anlamını yansıtır.

P: Burada herkes nasıl farkına varacak? Bana o yolu nasıl gösterecek numeroloji?

 

M: Çok basit bir hesaplama var, batı numerolojisi dediğimiz Pisagor numerolojisini genel olarak kullanıyorum. Her harfin ait olduğu bir sayı değeri var. Herkes bu hesaplamaları kullanıp yapabilir. Toplama biliyorsanız sadece bunu çok kolay bir şekilde sadece dediğim gibi toplama yaparak da yapabilirsiniz. Fiziksel bir sağlık probleminiz mi var bunun sayısal anlamda neden kaynaklandığını bulabilirsiniz.

Kitabın içinde şifalı taşlar, doğru beslenme metodları, arınma yöntemleri, olumlamalar dediğimiz bilinçaltını pozitif yönde kodlayacağımız doğru olumlamaların ne olduğuna dair bilgiler var. Aslında bu zayıf kişilerin potansiyellerini fark ederek güçlendirme yapabilecekleri bir rehber, hem kişilik olarak hem de ruh olarak. Numeroloji aslında bir aydınlanma ilmi demek.

peyvend (22)-yenigün

P: Çocukluk hayalinizde böyle bir şey var mıydı?

 

M: İnsanların kendilerini keşif yolunda onlara rehber etme arzum hep vardı. Bunun adını koyamıyordum. Çok yüksek sezgilere sahip olduğumun farkındayım. Bu pozitif bilimlere adım attıkça bu daha da güçlenip büyüyor. Hep istiyordum. Bilgi her zaman boşluktadır, bende bunu hep aktarmak istedim. İstanbul’u herkes almak istedi ama Fatih’e nasip oldu.

P: Benim karşıma sürekli 3 rakamı çıkıyor. Buradan bir mesaj mı almam gerekiyor mesela?

 

M: Numeroloji biliyorsanız sorumlusunuzdur. Yaratıcı bize semboller vasıtasıyla iletişim kurar. Numerolojide siz bir kez o bilgiye sahipseniz sizin için karşınıza çıkan sayıların peşine düşmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Ne demek istiyor 3 rakamı bana? 3’ün temel özelliğinde ne var? Neşe, keyif veren coşku veren mesleklere yönelmek, elleri kullanmak, içindeki yaratıcı ifadeyi kullanmak. Enstrüman çalmak, karikatür yapmak, kitap yazmak olsun ifade ve yaratıcı kişiliği gerçekleştirmek gerektiği ortaya çıkar. Sağlığa geçersek, beden, ruh, zihin üçgeni olduğu için nefesle alakalı nefes terapisi olabilir. Siz onun anlamını bulana kadar o size gözükmeye devam edecek. Karma yasası dediğimiz şey ne? Tamamlayana kadar tekrarlarım demek. Ne zaman siz 3’ün sizin için ait olan başlıklarını keşfetmeyi bulacaksınız o zaman karşınıza farklı rakamlar çıkacak.

P: 2022’ye girerken herkese neler tavsiye edersiniz, ne önerirsiniz?

 

M: Herkesin bu dengeyi sağlaması lazım. Fiziki dünyada ne olduğunuz ne yaptığınız önemli değil bu iki dengeyi tutmak gerekir. Çünkü ilimler neden verildi? Atatürk’e ya da önemli liderlere baktığımızda hepsinin aslında evrenin yasalarını kullandığını görüyoruz. Mesela Tesla’ya bakın elektrik yasasını kullanmış, Newton’a bakın yer çekimi yasasını kullanmıştır. Atatürk bunun en güzel örneği, öğrendiği bilgileri devrimleriyle uygulamış bir lider. Zaten Cumhuriyet’in içindeki U’ya baktığınızda ‘’O tektir’’ der.

 

P: 2022 yılı pandemiyi getiren bir yıl, sıkıntılı bir süreçten geçtik, içinde çok 2’nin de olduğu bir sene ne yaşadık, ne anlamalıydık, ne yaşayacağız bundan sonra?

 

M: Evet. Neredeyse ikinci seneyi tamamlamak üzereyiz. Her rakamın hem olumlu hem olumsuz tarafı var. Ben hep olumlu ve yapıcı olanı anlatmaktan yanayım.

“BİR KELİMENİZLE BİR RUHU YÜCELTİP COŞTURABİLİRSİNİZ”

P: Numerolojinin yan etkisi var mı?

 

M: Tabii ki var. Söz sihirdir derler ya, bir kelimenizle bir ruhu yüceltip coşturabilirsiniz, ilham verebilirsiniz. Bir kelimenizle aşağıya da çekebilirsiniz. Her rakamı nasıl algıladığımız çok önemli. Her rakamın titreşimleri önemli. Şimdi bir Atatürk’e bakıyorsunuz nasıl bir lider, bir Hitler’e bakıyorsunuz o da bir lider ama şartları ve elindekileri nasıl kullanmış. Soykırımla insanları ortadan kaldırmış. Ben aynı insanım, gözler aynı gözler ama bakan kişi değişiyor.

Pandeminin ait olduğu rakam 7 rakamıydı. 7 rakamı ne demek ruh sağlığı, sağlık, tefekkul, kapanma, içe bakış, koronaya baktığınız zaman tek çakra, çakraya geldiğiniz zaman 7 rakamını veriyor. Olumsuz tarafına bakıyorsunuz içe dönüklükle beraber karamsarlık, depresyon, hüzünlülük durumu. Madde bağımlılığı, yeme bozukluluğu, depresif durumları beraberinde getiren çalkantılar. Bu deneyim bize 2 türlü hizmet etti. Bir, olumlusunu kullananlar tecrit ve tevekkülde kendi ruhlarını yeniden keşfetme yolunda daha da büyüdü, bunu olumsuz yaşayanlar kendinden korkan, kendini yalnızlaştıran, negatif yöne evrildiler. Matrix gibi maviyi mi kırmızıyı mı seçiyorsun. Biz yaşadığımız tatsız şeylerden lotus çiçeği gibi kendimizi nasıl çıkarabileceğimize odaklanmalıyız.

“NUMEROLOJİ BİLİNÇ ALTIYLA ÇALIŞIYOR”

P: 5 sene önce de bakıyorum ki o günde hep aynı kıyafetleri giymişim, bunu bir anlamı var mı?

 

M: Bunun ilk adımı farkındalık. Numeroloji yüzde 95 oranında bilinç altıyla çalışıyor, bunun birkaç sebebi olabilir, siz giydiğiniz kıyafetle sizin için her şey o gün için bir mucize, beklemediğim bir haber yani hep güzel bir haber geldiyse onu bilinçaltınız oraya attı. Otomasyon sistemiyle. Sizi bu rahatsız eden bir durumsa ve bunu farkındaysanız o tarih geldiğinde o kıyafeti giyerek giymek istemiyorsanız bu sizin elinizde. Bir rezonans kanunu var. Titreşim yayıyorsunuz. Alma ve verme dengesiyle oluyor.

P: Şimdi uzun bir süredir iüniversitelerde de ders olarak okutuluyor numeroloji, neler yapıyorsunuz genç arkadaşlarınızla?

 

M: Aydınlanma yılındayız. Nesilden nesile aktarılması lazım. Daha çok ebeveynlerle çalışıyoruz. Çocuğumu daha fazla tanımak istiyorum diyorlar. Bu ilk başlangıç. Üniversitede de eğitim başladı. Sayıların dili adı altında eğitim başladı. İlk eğitimi tamamlamak üzereyim.  Sadece üniversite öğrencilerinden ziyade herkese bu sertifika verilmeli. Gençlik demek, gelecek demek o yüzden bütün geleceğimizin planlanması gençlerimizin elinde.

P: Çok teşekkür ediyorum Melis Hanım bu keyifli röportaj için.

 

M: Ben teşekkür ederim Peyvend Hanım.