"Menderes’ten Türkiye’ye rehber olmak...
Reklam

"Menderes'ten Türkiye'ye rehber olmak istiyoruz"

Ergun Özgün'dan iddialı açıklamalar.

"Menderes'ten Türkiye'ye rehber olmak istiyoruz"

Ergun Özgün'dan iddialı açıklamalar.

07 Kasım 2018 - 08:52

Menderes eski Belediye Başkanı ve CHP Menderes Belediyesi Başkan aday adayı Ergun Özgün, 2019 yerel seçimlerine ilişkin olarak, “Biz, Menderes'i mevcut yönetimden daha iyi yöneteceğimiz iddiasındayız. Bu noktada İzmir'den, Menderes'ten çıkıp, tüm Türkiye'ye rehber olmak istiyoruz. Hem kapımızın önünü temizlemek istiyoruz, hem de Menderes'i daha iyi yönetmek istiyoruz. Menderes'in geleceğini daha güzel yarınlar adına hep birlikte inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı

Menderes eski Belediye Başkanı ve CHP Menderes Belediyesi Başkan aday adayı Ergun Özgün, CHP'nin iktidar olabilmesi için öz eleştiriden kaçınmaması gerektiğini savunrak şunları söyledi, “CHP'nin tek başına iktidar olması gerektiği kanaatindeyiz. Bu ülkedeki bütün sorunları sıraladığımızda, emekten ve özgürlükten yana çağdaş, sosyal demokrat bir iktidara ihtiyaç duyulduğu açıkça görülüyor. Böyle bir süreçte neden halen yüzde 20'lerde kalıyoruz? Çünkü meseleye hep en kolay yerden baktık, 'genel başkanı değiştirirsek iktidar oluruz' diye düşündük. Böylece kolaycılığa kaçıyoruz. Kolaycılık, bizim öz eleştiri yapmamıza engel oluyor. Çalışmaya mecburuz. İdeolojini birçok yerden besleyeceksin ve yeni açılımlara açık olacaksın. Biz, iktidar olmak için çalışıyoruz, bu nedenle doğruları söylemekten asla çekinmemeliyiz. Önümüzde bir yerel seçim var. Yerel seçimde parti kimliği kadar adayın da önemi vardır. Bana göre kamuoyu yoklamalarında birinci çıkan isimler aday olarak gösterilmelidir. Bu aday, en şanslı aday demektir.”

MENDERES'İ DÖNÜŞTÜRDÜK

Menderes Belediye Başkanlığı döneminde hayata geçirdiği projelerden bahseden Özgün, “Menderes'te görevdeyken, başladığımız noktayla bitirdiğimiz nokta arasında çok büyük bir iyileşme yaşandı. 1999 yılında aldığımız Menderes'te kısa sürede çok büyük bir dönüşüm gerçekleşti. enderes'in kanalizayon, içme suyu, arıtma tesisi gibi tüm altyapısını ve üstyapısını yaptık. Yeni belediye hizmet binası, kapalı pazaryeri, kültür merkezi, düğün salonları gibi projeleri hayata geçirdik. Menderesli, kentin dönüşümüne tanıklık etti.

HALK, YAPTIKLARIMIZA SAHİP ÇIKTI

2002 yılında kendimizi İzmir kamuoyuna tanıtmak amacıyla Menderes'te Ebru Gündeş konseri verdik. Konsere yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Konser alanının çevresinde yeni yaptığımız bir park vardı. 20 bin kişi konserden ayrıldığında bir tane ağacın yaprağı koparılmamıştı. Bu harika bir şeydi. Halkımızın yaptıklarımıza nasıl sahip çıktığını anlatması açısından güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum. Harcadığınız para ve projenin gerekliliği önemlidir. Türkiye'nin en borçlu belediyesini aldık, hiçbir borcu olmayan bir belediye olarak teslim ettik. Kararlarımızı bütün çalışan arkadaşlarımızla birlikte aldık ve hayata geçirdik. Menderes'i ortak akılla yönettik. Menderes'e ilçe kimliğini kazandırdık” dedi.

DAHA İYİ YÖNETİRİZ

Yaklaşan 2019 yerel seçimlerini de değerlendiren Özgün şöyle konuştu, “2013 yılının kesin hesabına göre Menderes Belediyesi'nde açık yoktu. 2014 yılından itibaren yaklaşık 59 milyon açık verildi. Açık vardır diye kötü anlamda söylemiyorum, yapılan işlerden dolayı bu açık ortaya çıkmıştır. Ancak gelirine göre yatırım yapmalısın. Biz, ortada proje var mı diye bakmak durumundayız. Verilen açığın karşısında elle tutulur, gözle görülür bir üretim yoksa, bunu dile getiririz. Bir iddiada bulunduğumuz zaman, arkadaşlarımız bunun doğruluğunu görmeli. Biz, Menderes'i mevcut yönetimden daha iyi yöneteceğimiz iddiasındayız. Bu noktada İzmir'den, Menderes'ten çıkıp, tüm Türkiye'ye rehber olmak istiyoruz. Hem kapımızın önünü temizlemek istiyoruz, hem de Menderes'i daha iyi yönetmek istiyoruz. Eğer göreve gelirsem, Ergun'u Ergun'la yarıştıracağım. Başkalarını eleştirerek bir yere gelemeyiz. Yöneticiler, yaptıklarıyla değerlendirilir. Menderes'in geleceğini daha güzel yarınlar adına hep birlikte inşa edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de fırtına etkili oldu, çatıları uçurdu
İzmir’de fırtına etkili oldu, çatıları uçurdu
CHP'li Sandal'dan Bayraklı'ya Eskişehir modeli
CHP'li Sandal'dan Bayraklı'ya Eskişehir modeli