Menderes’te “Adalet Sizsiniz” sahnelenecek

Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kültür Sanat Günleri kapsamında usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın performansıyla Adalet Sizsiniz oyunu Menderes’te sahne alacak

Kültür-Sanat 09.08.2021 - 10:09 09.08.2021 - 10:09

Herkes davetli

M.Ö. 5. yüzyılda Atina’da, Beş Yüzler Meclisi’nin ölüme mahkûm ettiği düşünür Sokrates, 1633 yılında Roma’da, Engizisyon’un müebbet hapse mahkûm ettiği bilim adamı Galileo ve 1927 yılında Boston’da, adaletin ölüme mahkûm ettiği iki İtalyan göçmen işçi Sacco ile Vanzetti’ninhikayelerinin anlatıldığı tiyatro oyunu 10 Ağustos Salı günü Menderes Amfitiyatro’da gerçekleşecek. Etkinlik saat 21.30’da başlayacak.

Kültür ve sanatın adresi

Kültür, sanat etkinliklerine ağırlık verdiklerini kaydeden Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, “ Pandemi nedeniyle uzak kaldığımız kültür sanat etkinliklerimizi yasakların kalkmasıyla birlikte hayata geçirmeye başlamıştık. Kültür sanat günlerimiz kapsamında da usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın sahnelediği Adalet Sizsiniz oyununu ilçemizde vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Güzel ilçemizi kültür ev sanatın adresi yapmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.Tüm vatandaşlarımızı tiyatro oyunumuza davet ediyoruz” dedi.

Yorumlar