Menemen’i AK Belediyecilikle...

Menemen'i AK Belediyecilikle Tanıştıracağız!

Menemen'i AK Belediyecilikle Tanıştıracağız!

Menemen'i AK Belediyecilikle Tanıştıracağız!
11 Nisan 2018 - 11:32

Menemen'i AK Belediyecilikle Tanıştıracağız!

Spot: AK Parti Menemen İlçe Başkanı Pelin Yayalar, Menemen'i ak belediyecilik ile tanıştırmak için çalışacaklarını ifade ederek, “Menemen'in değişime ve hizmet almaya ihtiyacı var” dedi.

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Pelin Yayalar, geride kalan ilçe kongresini değerlendirdi. AK Parti'de kongrelerin bir yenilenme ve değişim sürecine işaret ettiğini vurgulayan Yayalar şunları söyledi, “AK Parti teşkilatı, gençlere ve kadınlara fazlasıyla değer veriyor. Siyaset bir hobi değil; bir fedakarlıktır. Bu noktada ailem arkamda durduğu için çok şanslıyım. AK Parti'de kongreler değişim ve yenilenme sürecini ifade eder. Kongeler, millet iradesinin ve iktidarın kaynağı. Bu anlamda birlik ve beraberliğe çok önem veriyoruz. Menemen'de ilçe başkanlığı görevi bana tebliğ edildi. Genel Merkezin bu iradesine rağmen, çift adaylı bir kongre yaşadık. Delegeler muhalif seslere rağmen, genel iradeye saygı göstererek beni seçtiler. Sonuç olarak bizim açımızdan bir zafer oldu. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Egolarımızı kutlu davamızın üzerinde tutmamalıyız. AK Parti ilçe teşkilatını, bu dava çatısı altında birleştirmek istiyorum. Bu yolda bana verilen görevin sorumluluğunun ve ağırlığının farkındayım. Kırmaya değil; gönül almaya geldik biz. Çok başarılı işler yapacağımıza inanıyorum.”

 
ÖNCELİĞİMİZ YEREL SEÇİMLER

Menemen'i ak belediyecilik ile tanıştırmak için çalışacaklarını ifade eden Yayalar, “Kongrenin ertesi gününden itibaren çalışmaya başladık. 2019 seçimlerine daha güçlü girmek istiyoruz. Menemen'i artık ak belediyecilik ile tanıştırmak istiyoruz. Önceliğimiz yerel seçimler. Ak belediyecilik bir markadır. Menemen'in ve İzmir'in buna ihtiyacı var. Bu doğrultuda projelerimizi hazırlıyoruz. Biz odalarda oturarak değil; sahalarda çalışarak siyaset yapacağız. Bütün partililerimize büyük sorumluluk düştüğüne inanıyorum. İlçe teşkilatı olarak kadınlara büyük önem veriyoruz. Yönetimimizdeki kadın sayısının kotanın üzerine olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bunun yanı sıra kapımızı yeni yüzlere açtık. Yönetimimizde yeni isimler yer aldı. Görevimiz boyunca kapımız herkese açık olacak” dedi. 


DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR
Menemen'in değişime ve hizmet almaya ihtiyacı olduğunu ifade eden Yayalar, “Menemen'deki 65 mahallemizde, 320 sandıkta, geniş bir alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda delege toplantılarımıza Asarlık bölgesinde başladık. Dediğim gibi, İzmir'in kesinlikle farklı bir belediyecilik anlayışına ihtiyacı var. Biz demokrasinin yerelden başlayıp, genele yayıldığına inanıyoruz. Dolayısıyla güçlü yerel yönetimlere ihtiyacımız var” diye konuştu. 

İNSAN DOSTU ŞEHİRLER

Şehirlerin gelişmesi noktasında yerel yönetimlere büyük iş düştüğünü vurgulayan Yayalar şöyle konuştu, “Yerel yönetim anlayışı; yakınlarının cebini değil, milletin cebini doldurmak olmalıdır. Şehirlerimiz göze ve gönüllere hitap etmelidir. Her nesil, her yerel yönetim devraldığı çevreyi daha güzel bırakmalı. AK Parti olarak, insan dostu şehir anlayışı ile hareket ediyoruz. Menemen'in en büyük sıkıntısı sokaklarımızda yürüyecek alan bulunmaması. Park ve ulaşım sorunları da mevcut. Menemen'in artık kaybedecek zamanı yok. İlçemizin akıllı belediyecilik hizmetlerine ihtiyacı var. Projelerimizle, çalışmalarımızla bu iradeyi ortaya koyacağız. Vatandaşlarımızın destek vereceğine ve bize teveccüh göstereceklerine inancım tam.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde
İşsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde
Bakan Albayrak: 'Enflasyon ve faiz denen iki prangadan ekonomimizi kurtaracağız'
Bakan Albayrak: 'Enflasyon ve faiz denen iki prangadan ekonomimizi...